Skatepark De Yard gesloten vanwege terugkerend vandalisme

Archieffoto Skatepark De Yard
Archieffoto Skatepark De Yard

De gemeente Utrecht heeft in overleg met NS skatepark De Yard en het gebied eromheen afgesloten omdat er te veel vandalisme plaatsvindt en omwonenden te veel overlast ondervinden van de plek. Al langer zijn er klachten over de plek. Toen een bus, die reed op de Dichtersbaan, bekogeld werd met een steen besloot de gemeente dat het genoeg was geweest.

Het Kruisvaartterrein, beter bekend als De Yard, was eerder jarenlang een legendarisch skatepark, maar ging zo’n tien jaar geleden dicht om plaats te maken voor nieuwbouwplannen. Toen die plannen niet doorgingen lag het terrein lang braak, totdat enkele enthousiastelingen aan de slag gingen met het plan om De Yard weer te openen. Dit gebeurde in 2017.

Bekogeld

Het skatepark, met het omliggende terrein waar omwonenden vaak wandelen, is nu echter weer afgesloten met hekken. De skaters zouden niet voor veel overlast hebben veroorzaakt, maar de plek trok in de avonduren mensen aan die wél voor overlast zorgden. Er werd diverse malen brand gesticht en er was geluidsoverlast tot diep in de nacht. Toen een bus, die reed op de Dichtersbaan, bekogeld werd met een steen vanaf de locatie besloot de gemeente dat het genoeg was. Met hekken is het gebied afgesloten.

De mensen die De Yard mogelijk hebben gemaakt zijn teleurgesteld. “Het heeft ons 4 jaar lang van actie voeren gekost om eindelijk De Yard als skatepark en ontmoetingsplek terug te brengen. Ondanks alle moeite en support, is de gemeente in overleg met de NS toch genoodzaakt het terrein af te sluiten als gevolg van terugkerende vandalisme [..] De goeden moeten onder de kwaden lijden helaas”, is te lezen op de Facebookpagina van De Yard.

In overleg met de buurt wordt besloten wanneer het gebied weer opengesteld wordt.