Spoeddebat in Utrechtse gemeenteraad na schietpartijen | De Utrechtse Internet Courant Spoeddebat in Utrechtse gemeenteraad na schietpartijen | De Utrechtse Internet Courant

Spoeddebat in Utrechtse gemeenteraad na schietpartijen

Spoeddebat in Utrechtse gemeenteraad na schietpartijen
Het stadhuis in Utrecht
Er komt een spoeddebat over de veiligheid in Utrecht. Directe aanleiding is een aantal schietincidenten in de afgelopen week. Het debat is aangevraagd door de fracties van Stadsbelang Utrecht, VVD, PVV en CDA. 

Er komt een spoeddebat over de veiligheid in Utrecht. Directe aanleiding is een aantal schietincidenten in de afgelopen week. Het debat is aangevraagd door de fracties van Stadsbelang Utrecht, VVD, PVV en CDA. 

De schietpartijen van de afgelopen week in Lombok en Zuilen zijn de aanleiding voor het debat, maar deze staan volgens de partijen niet op zichzelf. Volgens Cees Bos, fractievoorzitter van Stadsbelang Utrecht, moet er meer geld en mankracht naar de politie.

Bos: “De schietpartijen zijn de directe aanleiding, maar het gaat ook over hulpverleners die worden aangevallen, auto’s die worden vernield in Zuilen en ga zo maar door. We krijgen onderhand Italiaanse toestanden hier, we moeten voorkomen dat Utrecht een soort Palermo aan de Vecht wordt.”

Veiligheidsprioriteiten niet voldoende

Het college van burgemeester en wethouders stelde twee maanden geleden de nieuwe veiligheidsprioriteiten voor de komende vier jaar vast. Hierin stond dat de stad voldoende veilig was en dat het college van plan is dit niveau te handhaven. De vier partijen die het debat hebben aangevraagd verbazen zich nu hierover; volgens hen zit de veiligheid in Utrecht in een neerwaartse spiraal.

Zij vinden dat er extra geld en mankracht naar de veiligheidsdiensten moet om de veiligheid te vergroten. Bos zegt ook dat Stadsbelang Utrecht wil dat burgemeester Van Zanen gaat aankloppen bij de rijksoverheid om te vragen om meer geld voor de politie.

Maandag werd al bekend dat ook raadslid Bulent Isik vragen wilde stellen omdat de landelijke en lokale overheid tekort zouden schieten in het ‘waarborgen van de veiligheidsbehoefte’. Isik vindt – op basis van alle gebeurtenissen en geluiden uit de samenleving: “Utrecht niet meer zo veilig is als wij met elkaar zouden willen.”

Gekoppelde berichten

5 Reacties

Reageren
  1. Lombokker

    Fijn dat zr eindelijk eens wakker worden op het stadhuis.
    Maar nu ook eens een keer doorpakken, want aan symboolpolitiek hebben we niet zo veel.

  2. Utrechter

    Ja, dit is veel belangrijker dan dat songfestival. Geen city marketing maar werken aan de leefbaarheid en veiligheid van Utreg!

  3. Wim Vreeswijk

    Het wordt ook hoog tijd dat onze politie en justitiële beleidsmakers de Utrechtse slachtoffers van criminaliteit serieus gaan nemen en stoppen met het ‘downgraden’ of naar beneden. manipuleren van criminaliteitscijfers waardoor het zelfs lijkt dat de criminaliteit zou dalen in Utrecht. Ook zullen er veel meer dienders zichtbaar moeten worden in de woonwijken en alle 10 stadsdelen moeten voorzien worden van een 24/7 bezet politiebureau. Dat de criminaliteit in Nederland zeer lucratief is blijkt wel uit het feit dat er jaarlijks 16 miljard via allerlei obscure transferkantoortjes naar de belastingparadijzen Marokko, Turkije, Dubai en zelfs het EU-land Spanje. Dit gebeurt al jaren en wordt integraal onttrokken aan ONZE landelijke economie inclusief die van Utrecht !

  4. Isabelle

    Geen geld naar dure, nutteloze consultants en onderzoeken: daar heeft de gemeente Utrecht ook een neiging naar. Ga een uitbreiding van het budget nu eens effectief en enkel aan uitbreiding van politiemensen besteden.

  5. Erwin

    @Wim: zoals je weet is de politie genationaliseerd en gaat dus Den Haag over politie(capaciteit).

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).