Het spoeddebat over de verkoop van 252 flats in Kanaleneiland waar internationale vastgoedbeleggers op korte termijn miljoenen euro’s mee verdienden staat donderdag op de agenda.
Door onderzoek van Follow The Money en het AD/UN kwam aan het licht dat de buitenlandse joint-venture Aventicum 23 miljoen euro heeft verdiend met de verkoop van 252 gerenoveerde woningen in Kanaleneiland.
De 252 woningen aan de Auriollaan, Marshallaan en Monnetlaan waren in eerste instantie sociale huurwoningen, werden voor 0 euro overgedragen aan GEM Kanaleneiland en daarna verkocht aan buitenlandse investeerders. Zij zouden ervoor zorgen dat de woningen opgeknapt werden. Toen dit gebeurd was kwamen de woningen als vrije sectorwoningen op de markt. De investeerders verkochten toen alle flats voor 51 miljoen door aan weer een andere partij.
Over de flinke winst die er werd gemaakt met de verkoop van de panden is politieke commotie ontstaan. De politieke partijen D66, PvdA, CU, CDA , GroenLinks, Stadsbelang Utrecht, SP en VVD hebben daarom een spoeddebat gevraagd om zo het college aan de tand te kunnen voelen over het onderwerp.
4 Reacties
ReagerenEr is duidelijk haast bij. De deal is al gesloten, het geld is al binnen, het kalf is verdronken. Nu met alle spoed praten over het feit hoe het toch heeft kunnen gebeuren dat de put niet gedempt was. Typisch ambtenaren.
Wonderlijk dat hier ophef over ontstaat. De gemeente / woningcorporaties hebben zelf besloten die woningen voor 0 euro te verkopen, blijkbaar was het toen niets waard?
En vervolgens, als marktpartijen voor eigen rekening en risico, de woningen hebben opgeknapt en het weer iets waard is mag er geen winst gemaakt worden? Wees als politieke partijen blij dat de (ik vermoed) verouderde woningen zijn opgeknapt en het stadsbeeld mooier is geworden.
@MC
De ophef is omdat het dus wél iets waard was. Dat had men vooraf trouwens ook best kunnen bedenken, want zelfs als de opstallen niets waard zijn, dan toch op z’n minst de grond.
Dit is gewoon een gevolg van het neoliberale globaliseringsbeleid dat in Nederland de laatste twee decennia van kracht is. Eind jaren ’90 in gang gezet door de ‘Paarse’ (VVD/D66/PvdA) kabinetten Kok I en II. Door de jaren heen heb ik eigenlijk alleen de SP horen protesteren tegen de gevolgen daarvan. Nogal ironisch dat uitgerekend SP wethouder Paulus Jansen hier nu voor verantwoordelijk is.
Maar ook de andere collegepartijen hebben wat mij betreft boter op hun hoofd. De wolkenrijders van GL zijn vooral bezig met hun eigen hobbies, en hebben weinig oog voor wat er verder om hen heen gebeurt. En VVD, D66 en PvdA stonden met Paars aan de basis van dit probleem.
“Regeren is vooruitzien” luid het gezegde. Maar helaas geldt bij de huidige politieke partijen alleen de waan van de dag. Met hun ‘spoeddebat’.