Spoorviaduct Bleekstraat afgesloten wegens verzakking | De Utrechtse Internet Courant Spoorviaduct Bleekstraat afgesloten wegens verzakking | De Utrechtse Internet Courant

Spoorviaduct Bleekstraat afgesloten wegens verzakking

Spoorviaduct Bleekstraat afgesloten wegens verzakking

Tijdens werkzaamheden van Prorail aan het spoorviaduct over de Utrechtse Bleekstraat is één van de betonnen liggers verzakt. Als gevolg daarvan bestaat het gevaar dat de ligger verder zakt of zelfs helemaal naar beneden komt. De politie heeft sinds 11.00 uur vanmorgen de straat daarom afgesloten, het verkeer wordt omgeleid. Rond de Bleekstraat wordt al geruime tijd gewerkt aan de bouw van het nieuw treinstation Vaartsche Rijn als onderdeel van het Randstadspoor.

De verzakking van de ligger ontstond vanmorgen op het moment dat bouwvakkers bezig waren beton te storten op het viaduct. De ligger is zichtbaar ongeveer 20 centimeter verzakt en er bestaat gevaar op verdere verzakking of erger. Naar verwachting gaat het minimaal een week duren voordat de herstelwerkzaamheden zullen zijn afgerond en zelfs langer als blijkt dat de ligger moet worden vervangen. Afgelopen weekend nog is de volledige wegbreedte van de Kruisvaartbrug bij de Bleekstraat hersteld. Daarmee kon het verkeer weer ongehinderd doorstromen onder het spoorviaduct door. De brug was al tijden gedeeltelijk afgesloten in verband met het aanbrengen van een nieuw brugdeel.

ProRail werkt sinds 2005 aan Randstadspoor: een groot spoorproject in regio Utrecht. Met Randstadspoor regio Utrecht ontstaat een uitgebreid regionaal treinnetwerk in de regio. Treinen stoppen vaker en op meer locaties. Een vijftal VINEX-locaties in de regio Utrecht wordt ontsloten. Tegelijkertijd kunnen, door de uitbreiding van het aantal sporen op het traject Vleuten-Utrecht-Houten, sneltreinen en intercity’s ongehinderd –op hun eigen spoor- doorrijden. Een aantal bestaande stations wordt vernieuwd. In 2015 moet het project zijn afgerond. ProRail werkt in opdracht van het ministerie van Infrastructuur & Milieu. Ze werkt nauw samen met de provincie Utrecht, gemeente Houten, gemeente Utrecht en de NS.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).