Het St. Antonius Ziekenhuis en het UMC Utrecht zijn gestart met het opereren van de eerste patiënten met de nieuwste Da Vinci Xi-robot. De ziekenhuizen kunnen door de twee nieuwe robots meer patiënten opereren met een minimaal invasieve techniek.
Opereren met een robot biedt veel voordelen, melden de twee ziekenhuizen. Chirurgen kunnen nauwkeuriger werken en patiënten ervaren minder pijn. Patiënten herstellen daardoor sneller en kunnen eerder naar huis.
De nieuwste versie van de Da Vinci-robot die de ziekenhuizen hebben aangeschaft, is voor meer operaties inzetbaar dan de eerdere versie.
De nieuwe robot is uitermate geschikt voor hoog complexe oncologische robotoperaties, zoals operaties bij alvleesklier-, lever- en darmkanker. Daarnaast onderzoeken de ziekenhuizen de mogelijkheden om de nieuwe robots in te zetten in de hart/longchirurgie.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.