De Stadsbaantunnel bij Leidsche Rijn blijft de komende dagen nog afgesloten voor verkeer. De weg is al meer dan een week afgesloten voor verkeer omdat er een stuk beton voor de tunnel werd aangetroffen. Wethouder Kees Geldof schrijft in een brief aan de raad dat de Stadsbaantunnel naar verwachting uiterlijk vrijdag 25 augustus weer open zal zijn voor verkeer.
Geldof zegt ontstemd te zijn dat een tunnel die twee jaar geleden is opgeleverd nu al tijdelijk gesloten moet worden door schade. Het college van B&W is als eigenaar verantwoordelijk voor de Stadsbaantunnel en een medewerker van de gemeente is aangewezen als tunnelbeheerder. Het onderhoud en de controles worden uitgevoerd door Combinatie Stadsbaantunnel (CST), die bestaat uit twee bedrijven: Siemens en BAM.
Tijdens de onderhoudsnacht van 21 op 22 juli is een stuk beton gevonden op de uitmonding van het middentunnelkanaal. De terugkoppeling hierover vanuit de aannemer aan de gemeente is niet volgens de beschreven procedure verlopen, aldus Geldof. De aannemer heeft het aantreffen van het stuk beton niet gemeld bij de tunnelbeheerder, maar terloops bij een andere medewerker van de gemeente.
Procedures
Geldof zegt dat de aannemer hierop is aangesproken, maar intern is ook de opdracht gegeven de procedures na te lopen en aan te scherpen. Reden van de betonschade zou ontstaan zijn door bevriezing van ongewenst (rest)water. Dit water is gaan uitzetten, waardoor het beton is ingescheurd. Tot een volgende vorstperiode zou er geen gevaar zijn voor loskomende stukken. Toch wil de gemeente nader onderzoek om andere mogelijke oorzaken uit te sluiten.
“Gelet op de belangrijke functie van de Stadsbaantunnel voor verkeer in Leidsche Rijn en omdat de vakantieperiode in onze regio nu tot zijn einde komt, is het mijns inziens van groot belang dat de Stadsbaantunnel zo snel mogelijk weer geopend kan worden, waarbij uiteraard de veiligheid voorop Staat”, aldus Geldof.
Tot de tunnel weer voor het verkeer geopend wordt, blijven de huidige omleidingen van kracht. Geldof: “Aanstaande maandag is het de eerste schooldag na de zomervakantie. Juist omdat er in de eerste schoolweek veel verkeersbewegingen van schoolgaande kinderen zijn, acht ik het in dit geval van groot belang om tijdens de ochtendspits op vier plaatsen op de omleidingsroutes verkeersregelaars in te zetten tot de Stadsbaantunnel weer open is.”
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.