Taxichauffeurs mogen geen sandalen dragen in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Taxichauffeurs mogen geen sandalen dragen in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Taxichauffeurs mogen geen sandalen dragen in Utrecht

Taxichauffeurs mogen geen sandalen dragen in Utrecht
De gemeente Utrecht wil dat alle taxichauffeurs die werkzaam zijn in de stad een keurmerk hebben. Anders krijgen ze geen vergunning. Als de gemeenteraad akkoord gaat treedt met ingang van 1 mei 2015 de Taxiverordening Utrecht in werking. Ter informatie heeft de gemeente alvast de kwaliteitsregels gepubliceerd waaraan de chauffeurs zouden moeten voldoen.

De gemeente Utrecht wil dat alle taxichauffeurs die werkzaam zijn in de stad een keurmerk hebben. Anders krijgen ze geen vergunning. Als de gemeenteraad akkoord gaat treedt met ingang van 1 mei 2015 de Taxiverordening Utrecht in werking. Ter informatie heeft de gemeente alvast de kwaliteitsregels gepubliceerd waaraan de chauffeurs zouden moeten voldoen.

De taxiverordening moet de kwaliteit van het taxivervoer in de gemeente Utrecht gaan regelen. “Bezoekers en bewoners van de stad moeten er vanuit kunnen gaan dat zij op iedere taxistandplaats in een goede taxi stappen bij een chauffeur met prima stratenkennis, die klant- en servicegericht is én bekend is met de Utrechtse Hotspots”, liet de gemeente eerder weten in een persbericht.

Omdat de gemeenteraad nog moet stemmen over het voorstel zijn er verschillende documenten gepubliceerd over de invulling van de verordening en het keurmerk. Taxichauffeurs moeten voldoen aan de gestelde kwaliteitsregels, zo moet bijvoorbeeld de kleding en het uiterlijk representatief zijn. Bij een verdere uitleg staat dat sandalen of ander open schoeisel, maar ook een trui, poloshirt en gympen niet tot de representatieve kleding behoren. Overigens moet de auto ook van binnen en buiten schoon zijn.

Tevens wordt van alle chauffeurs geëist dat ze goed en verstaanbaar Nederlands kunnen praten en dat ze de Engelse taal redelijk kunnen spreken. Ook mogen de chauffeurs niet actief consumenten werven op de taxistandplaats en er wordt niet om fooien gevraagd. De taxibestuurder mag ook geen privé-telefoongesprekken voeren tijdens een rit. Hij mag wel stinkende of dronken klanten weigeren in de auto te stappen. Alle regels waar een taxichauffeur aan zou moeten voldoen zijn hier te lezen

3 Reacties

Reageren
  1. Suus

    Mensen zouden sowieso geen sandalen mogen dragen…

  2. Kemal Turk

    Sodermieter seg, ik ben goed spreek neterlants en ik wil ok bide up werkplak taxi platz.
    Ik denk ales ies discrimenati fan turk leute ook kein werk mer.
    Vies hund ook nite mee neme in taxi, ene soderflike ook nite, mense sein siek folgens imam.

  3. Wim Vreeswijk

    Lijkt me allemaal vrij logisch. Taxichauffeurs zijn immers het Utrechtse visitekaartje voor het toenemend aantal toeristen in Utrecht. Toeristen zijn dus zeer tijdelijke inwoners, brengen alleen maar geld binnen voor de Utrechtse economie en hebben geen uitkeringen. Je zou zelfs in dit kader de toeristenbelasting kunnen en moeten afschaffen !

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).