Ubica-rellen kosten tienduizenden euro’s | De Utrechtse Internet Courant Ubica-rellen kosten tienduizenden euro’s | De Utrechtse Internet Courant

Ubica-rellen kosten tienduizenden euro’s

Ubica-rellen kosten tienduizenden euro’s

De schade door de Utrechtse krakersrellen loopt flink in de papieren. De ontruiming van het Ubicapand kost de politie en gemeente tienduizenden euro’s. Dat blijkt uit de antwoorden op schriftelijke vragen over de rellen.

De CDA en VVD hadden direct na de rellen van het college van b&w geëist dat de krakers de rekening zouden krijgen. “Wat ons betreft grijpen gemeente, politie en openbaar ministerie deze gelegenheid aan om te laten zien dat dergelijke misdragingen niet geaccepteerd worden.”

De twee partijen hebben nu antwoord gekregen op de vragen die zei destijds stelden. Ze wilden weten wat de schade was en wie dat gaat betalen.

Schade gemeente: 25.000,- euro

De krakers brachten onder meer vernielingen aan straatmeubilair en het stadhuis. De schade loopt voor de gemeente op tot 25.000 euro. Het college heeft al aangifte gedaan en wil de kosten verhalen op de krakers. De totale schade voor omwonenden en winkeliers is volgens het college nog niet bekend en ook die rekening kan nog flink oplopen. 

De ontruiming heeft de politie ook tienduizenden euro’s gekost. Het gaat daarbij om de inzet van personeel en schade aan onder meer voertuigen, kleding en gereedschappen. De politie wil nog laten onderzoeken of de schade verhaald kan worden op de inmiddels door de rechter veroordeelde krakers.

Het college laat CDA en VVD ook weten dat het niet van plan is om het beleid ten op zichte van krakers in Utrecht te veranderen.

3 Reacties

Reageren
  1. Ronald van Voorthuizen

    Wat zijn het toch sociale lui hè.

  2. J.v.Loveren

    En dan te bedenken dat door gebrek aan geld vele Utrechters hun U-pas in hebben moeten leveren.
    Natuurlijk weet iedere burger al wie hier de rekening betaald. Van een kale kip valt nu eenmaal niets te plukken.

  3. vHeemrijk

    Welke kraker haalt ‘t dan ook in z’n hoofd om bij die ontruiming een politiehelicopter te bestellen!?

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).