Van de 7.000 nieuwe studenten die dit jaar door de Universiteit Utrecht (UU) worden verwelkomd is maar liefst 61 procent vrouw. Dat schrijft DUB, het onafhankelijk medium van de UU. Ook vorig jaar waren vrouwelijke studenten met 63 procent in de meerderheid. Dat maakt de UU een heuse ‘meisjesuniversiteit’.
Het hoogste percentage vrouwelijke studenten is te vinden aan de faculteit Sociale Wetenschappen. Uit de voorlopige inschrijfcijfers blijkt dat 82 procent, in aantal zo’n 5.740, van de nieuwejaars vrouw is. Ook bij de studies Diergeneeskunde, Geneeskunde en Geesteswetenschappen en aan de Roosevelt Academie, het University College, IVLOS en REBO blijkt meer dan 50 procent vrouw. De cijfers zijn afkomstig uit een onderzoek van Huib-jan van der Stoep van de Directie Onderwijs & Onderzoek. Sinds vorig jaar kunnen op een vrij eenvoudige manier ‘nieuwejaarsgegevens’ worden gedestilleerd uit het universitaire databestand Osiris.
Daarmee zijn vrouwen deze week tijdens de Utrechtse Introductie Tijd (UIT) flink in de meerderheid. Verder valt op dat de introweek gedomineerd wordt door aankomende UU-studenten (72 procent). Van de overige UIT-deelnemers gaat 25 procent bij de Hogeschool Utrecht studeren, de rest aan onder meer de HKU.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.