Utrecht is constant in beweging. Er wordt gebouwd en gesloopt. Hierdoor ziet de stad er op sommige plekken heel anders uit dan vroeger. In deze rubriek laten we die veranderingen zien.
Het Utrechtse stationsgebied is misschien wel de plek die de laatste jaren het meest is veranderd. Nog maar een paar gebouwen doen denken aan vroeger. De binnenstad daarentegen ziet er al een tijdje nagenoeg hetzelfde uit, maar ook daar zijn de afgelopen honderd jaar subtiele veranderingen aangebracht.
Het Utrechts Archief is in het bezit van duizenden foto’s van de stad. Sommigen daarvan zijn ruim honderd jaar oud. Aan de hand van die foto’s laten we in deze rubriek zien hoe Utrecht door de jaren heen is veranderd.
Hamburgerstraat

Korte Elisabethstraat

Lijnmarkt

12 Reacties
ReagerenGrappig, dat op de muur van het pand nog de bekende Utrechtse Muurkrant is geplakt, waardoor je ook weet in welk decennium de foto is genomen. De #Muurkrant was een krant, die in de jaren zeventig voor veel commotie zorgde onder oa politici en ambtsdragers door haar onthullingen over corruptie, machtsmisbruik en misbruik.
Opmerkelijk, dat hoekpand in de Hamburgerstraat.
Voorgevel wordt blinde zijmuur, ten faveure van het lilleke steriele blok op de Korte Nieuwstraat.
Het bouwwerk aan het begin van de Hamburgerstraat kan je moeilijk een subtiele verandering noemen. Woningen bouwen is prima, ook in de binnenstad, maar waarom niet de moeite genomen er iets behoorlijks neer te zetten in plaats van dit gedrocht?
Hamburgerstraat laat pijnlijk zien wat een slechte niet passende gebouwen er in de haren 70 en 80 zijn gebouwd.
Tegenwoordig worden er veel mooiere gebouwen toegevoegd.
@ Fiederelsje.
Helaas herhaalt de geschiedenis zich.
Dit is een staaltje van non-descripte jaren 80 architectuur.
Onlangs is aan het einde van de Lange Nieuwstraat een massief duploblok neergezet. En wat er in de jaren 10 in de Groenestraat is neergeplempt is eveneens te treurig voor woorden.
De binnenstad verdient zoveel beter.
@ Herman
Niet dus. Zie LN-straat. Zie Groenestraat. Etc, etc.
@Herman
er zijn nog volop missers, als we t even beperken tot binnenstad en iets daar buiten, is de Moxy toch wel de meest schrijnende wat mij betreft….
Hoe kan het water zo laag zijn in de gracht bij de lijnmarkt?
De jaren zeventig en tachtig hebben het niet echt he?!
Een rubriek met lelijke, afzichtelijke gebouwen zou volgens mij wel een toppertje worden bij de DUIC!
@ hoe dan
Is vlak na de grote beurskrach van 1929
Mensen dronken massaal de grachten leeg!
Het leuke zondagse reisje in de DUIC tijdcapsule!