Utrecht in de ban van Europa? | De Utrechtse Internet Courant Utrecht in de ban van Europa? | De Utrechtse Internet Courant

Utrecht in de ban van Europa?

Utrecht in de ban van Europa?

Met Europadag als aanleiding heeft burgemeester Aleid Wolfsen afgelopen maandag op zijn persoonlijke website op utrecht.nl een blog aan Europa gewijd. Vandaag, 9 mei, is het Europadag in alle landen van de Europese Unie. Om dat te onderstrepen wappert op het dak van het stadhuis, naast de nationale driekleur en de stadsvlag, ook de Europese vlag. Utrecht is dan ook een Europese stad, licht Wolfsen in zijn blog toe.

‘Ook voor Utrecht is Europa van direct belang’, stelt Wolfsen op utrecht.nl. Utrecht kijkt niet alleen naar Den Haag, maar lobbyt met de andere grote steden ook in Brussel. Met Europees geld worden grotere en kleinere projecten uitgevoerd waarmee Utrecht bijvoorbeeld de ‘gaming’-industrie in de stad en regio versterkt. Een vergelijkbaar doel hebben de contacten met andere stedelijke regio’s in Europa. Die profiteren nu al van elkaars ervaringen op het gebied van mobiliteit, economische ontwikkeling en cultuur. Als Europese stad is Utrecht er volgens Wolfsen trots op dat zij volgend jaar gastheer is van de Europees Jeugd Olympisch Festival (EYOF) en maakt zij, eveneens komend jaar, een groot feest van 300 jaar Vrede van Utrecht. Ten slotte, zo meldt Wolfsen, vindt Utrecht dat zij Europa als eeuwenoude maar op de toekomst gerichte stad iets heeft te bieden en in 2018 Europese Culturele Hoofdstad wil worden.

Wie in zijn agenda bij 9 mei ‘Dag van Europa’ ziet staan, zal zich waarschijnlijk afvragen wat er op die negende mei dan is gebeurd. Sinds 1985 wordt Europadag in de EU-landen op 9 mei gevierd om stil te staan bij het feit dat op die datum in 1950 de Franse minister Robert Schuman in een ambitieuze verklaring aangaf dat er een supranationale Europese organisatie moest worden opgericht, die later zou uitgroeien tot de Europese Unie. De top van Milaan besloot in 1985 om 9 mei uit te roepen tot de Dag van Europa. De Dag van Europa geniet weinig bekendheid, maar de redactie van DUIC las wel ergens dat Europese ambtenaren op Europadag een vrije dag hebben. Daarover lazen we op utrecht.nl dan weer niets.

1 Reactie

Reageren
  1. eins

    met zoveel lege gebouwen moet dat in utrecht maar europees vrijstaat worden – goedkoper voor heel europa –

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).