Samen met elf andere Europese steden gaat Utrecht de strijd aan om te kijken wie de meeste fietskilometers maakt en daarmee de titel van Europese fietsstad 2013 krijgt. De European Cycling Challenge wordt georganiseerd door de gemeente Bologna in Italië en organisatie Endomundo.
In de deelnemende steden kunnen fietsers via een app bijhouden hoeveel kilometers zij in de maand mei maken op hun tweewieler. Ook de totaal bestede tijd en het aantal verbrande calorieën worden bijgehouden. Op de website van Endomundo worden deze resultaten nauwkeurig geregistreerd en na een maand de winnaar uitgeroepen.
Fietsverhalen
Wekelijks stelt de gemeente Utrecht prijzen beschikbaar aan inwoners die voor die week de meeste fietskilometers hebben gemaakt. Bovendien kunnen deelnemers hun fietsanekdotes kwijt aan een verhalenwedstrijd met de naam “Mijn fietsverhaal”. Hier worden leuke verhalen en foto’s over fietsen in Utrecht verzameld.
3 Reacties
ReagerenUtrecht zal winnaar zijn in de volgende categorieën:
1. Totaal bestede tijd, ivm de lange wachttijden bij stoplichten en de omrij-verplichtingen;
2. Aantal verbrande calorieën als gevolg van de frustratie en de extra kilometers veroorzaakt door punt 1.
Naar ik aanneem geldt het aantal afgelegde fietskilometers uitsluitend de binnen de stadsgrenzen afgelegde kilometers?! Hoe controleert men dat? Wie zijn de ‘gelukkigen’ die hieraan deelnemen?
Dan wordt het tijd de hoofdfietsroutes eens aan te pakken. Zoals die van het centrum naar De Uithof. Eenrichtingverkeer voor auto’s en extra brede fietspaden op de Reigerstraat/Nachtegaalstraat kunnen Utrecht wellicht nog redden.
Als Utrecht er nu eerst voor zorgt, dat je prettig kan fietsen in deze stad, i.p.v. meedoen in dit soort onzin-promotie.