Utrecht wil landelijke aanpak asbestbranche | De Utrechtse Internet Courant Utrecht wil landelijke aanpak asbestbranche | De Utrechtse Internet Courant

Utrecht wil landelijke aanpak asbestbranche

Utrecht wil landelijke aanpak asbestbranche

B & W van Utrecht heeft in een brief aan minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid gevraagd op korte termijn een onderzoek in te stellen naar het functioneren van de asbestbranche. Gebleken is dat er in deze sector veel te verbeteren en Utrecht wil de lessen uit de asbestaffaire delen.

Er is nog te veel onduidelijkheid over de te volgen procedures. Doordat de regelgeving voor asbestverwijderaars hiaten kent, kunnen bedrijven die zich niet structureel aan wet- en regelgeving houden, toch werkzaam zijn binnen deze branche. Utrecht pleit voor een landelijke aanpak met daarin veel aandacht voor de risico’s van asbest. Vooruitlopend op landelijke maatregelen, maakt de gemeente een eigen infopakket voor asbestsaneringen.

Na de excuses van burgemeester Wolfsen aan de bewoners van Kanaleneiland, heeft nu ook directeur Liesbeth Marchesini van woningcorperatie spijt betuigd voor de gang van zaken tijdens de asbestaffaire: “Het is verschrikkelijk als je op stel en sprong je huis moet verlaten en na maanden nog niet terug kan. Niemand heeft dit zo gewild. Het spijt ons en alle medewerkers enorm”, aldus Marchesini gisteren tegen RTV Utrecht

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).