Verschillende openbare apotheken in Utrecht gaan volgende week donderdag en vrijdag dicht. Op 9 en 10 januari is er een nieuwe landelijke staking aangekondigd. Volgens vakbonden FNV en CNV doen er door heel het land bijna 2.000 openbare apotheken mee.
“Ondanks maanden van acties en protesten zijn er namelijk nog steeds geen afspraken gemaakt over hogere lonen en lagere werkdruk in de apotheken”, zeggen de vakbonden. “Daarom gaat het personeel door met actievoeren.”
Er wordt onder andere een loonsverhoging van 6 procent geëist. Werkgevers bieden tot nu toe 2 procent.
De vorige landelijke staking was op 12 november. Toen kwamen er duizenden medewerkers naar het Malieveld om te demonsteren. Er zijn sinds september al allerlei acties, waardoor bijna alle apotheken in ons land de afgelopen maanden minimaal een keer dicht zijn geweest, schreef de NOS vorige maand.
‘Geen andere keuze’
Apotheekmedewerkers wilden ook op 23, 24 en 27 december hun werk neer te leggen, maar die staking werd door de rechter verboden. Omdat het op 25 en 26 december kerst is, zouden apotheken daardoor de hele week gesloten zijn.
“Er is nog steeds geen betere cao, dus we hebben geen andere keuze dan opnieuw actie te voeren”, zeggen cao-onderhandelaars Ralph Smeets (FNV) en Albert Spieseke (CNV). “Het geduld van de medewerkers is op. Hun boodschap is luid en duidelijk: geef ons waar we recht op hebben, want ons krijg je niet klein. Als er niet snel een akkoord komt, zullen er landelijke stakingen blijven volgen.”
Tijdens de landelijke staking kunnen mensen in noodgevallen altijd medicijnen krijgen, benadrukken de vakbonden. De kans bestaat wel dat ze daarvoor bij een andere apotheek langs moeten.
Gekoppelde berichten
Apotheken in Utrecht toch open in kerstweek; rechter verbiedt staking
De aangekondigde staking van apotheekmedewerkers in de kerstperiode mag niet doorgaan. Dat heeft de rechtbank…
4 Reacties
ReagerenGeen medicatie omdat medewerkers meer geld willen.. Er is altijd een andere keuze, dit is onverantwoord en afkeurenswaardig.
Ik ben doorgaans niet zo van de zure reacties, maar ik heb inmiddels vier apotheken in Utrecht e.o. mogen gebruiken en ze zijn allemaal nauwelijks open, extreem traag en totaal niet klantgericht. En dan ook nog eens dit soort onverantwoorde acties…ik denk niet dat er op veel sympathie gerekend kan worden.
Mijn sympathie hebben ze wel. We willen allemaal genoeg inkomsten hebben om normaal van te kunnen leven. De apothekersassistenten hebben zeer verantwoordelijk werk en dat dient fatsoenlijk beloond te worden. Het is van de zotte dat een vulploegmedewerker van bv AH zo onderhand beter betaald wordt dan iemand met een 4-jarige mbo 4 opleiding.
9 en 10 januari staken en de meeste apotheken zijn zaterdags gewoon open, dus ik zie geen probleem.
Zowaar eens met Floep. Apotheken moeten terug naar hun basistaak, efficient verstrekken van voorgeschreven medicijnen. OTC, Cosmetica, dropjes en babyspeentjes zijn geen zaken waar een apotheek zich mee bezig hoeft te houden. Daar gaan mensen maar voor naar de drogist.