De Utrechtse automobilist moet nog een paar maanden wachten voordat hij weer, zonder gele bordjes te hoeven volgen, door de stad kan rijden. De hoeveelheid omleidingen en wegversperringen zijn de komende drie maanden niet meer op één hand te tellen. De gevolgen van sommige omleidingen zijn bijzonder problematisch voor de autogebruiker.
Een twintig minuten durende file op de Kardinaal de Jongweg op een doordeweekse middag is geen uitzondering. Door werkzaamheden aan het riool, die recentelijk vertraging hebben opgelopen, ontstaat er op de enige rijbaan een stroom van langzaam rijdende of stilstaande auto’s. Bestuurders die uit file willen en via de wijk naar hun bestemming willen rijden, riskeren een boete van 120,- euro.
Maar niet alleen in het oosten van de stad zijn problemen. Het gebied rond de Croeselaan krijgt door alle stations-werkzaamheden nog meer te verduren. Met de aangekondigde afsluiting van de Croeselaan en het Westplein als laatste dieptepunt.
Utrecht-oost
De Kardinaal de Jongweg dus, maar ook het aangrenzende Kardinaal Alfrinkplein en de Sartreweg gaan op de schop. Daar worden fundering vervangen, het asfalt vernieuwd en de middenberm verbreedt. Dit alles vanaf vrijdag 19 juli tot en met 2 augustus. Er wordt voor ernstige verkeershinder gewaarschuwd op utrechtbereikbaar.nl.
Iets zuidelijker bij de Rubenslaan wordt er door diezelfde site ook gevreesd voor een ernstig verkeersprobleem. Vanaf eind juli wordt hier het asfalt vervangen. Het verkeer kan hier tijdens de werkzaamheden blijven rijden, maar er komen twee rijrichtingen op één rijbaan.
Utrecht-west
Ook rond het stationsgebied wordt het er voorlopig nog steeds niet beter op. Vanaf afgelopen maandag is het niet meer mogelijk om met de auto vanaf Moreelsepark langs het station naar het Smakkelaarsveld te rijden. Deze weg is volledig afgesloten voor doorgaand verkeer.
Eerder werd ook al bekend gemaakt dat er even verderop bij het Westplein binnenkort geen autoverkeer meer mogelijk is richting de Croeselaan. Door middel van een herinrichting op de Croeselaan ter hoogte van het hoofdkantoor van de Rabobank wordt het doorgaande verkeer Westplein – Croeselaan / Van Zijstweg geweerd. Hierdoor vervalt de directe verbinding tussen Dichterswijk en het Westplein. De maatregel die vanaf september in gaat is minstens drie jaar geldig.
Ook de nabijgelegen Overste den Oudenlaan ligt overhoop. De laan is vanaf mei tot september deels voor het verkeer afgesloten. De herinrichting van de Overste den Oudenlaan moet de verkeersstroom van en naar het stationsgebied verbeteren.
Na 2013 zouden de meeste ernstige wegwerkzaamheden voorbij moeten zijn en wordt ook de site utrechtbereikbaar.nl, die de laatste vier jaar niet mocht ontbreken naast uw TomTom, stopgezet.
2 Reacties
Reageren“Utrechtse automobilist heeft voorlopig nog geen uitzicht op betere tijden”
En letterlike de volgende zin:
“De Utrechtse automobilist moet nog een paar maanden wachten voordat hij weer, zonder gele bordjes te hoeven volgen, door de stad kan rijden”
Huh?
Simpel. Dit is geen beleid, dit is b e l i j d.
Utrecht zucht er al jaren onder, en die periode komt verdacht sterk overéén met de ambtsperiode van de wethouder-wiens-naam-ik-weiger-te-onthouden op de post verkeersbeleid.
Groen Links? Dag vogels, dag bloemen…