De Utrechtse popjournalist Geert Henderickx is vrijdagmiddag in Utrecht overleden.
Dat meldt popmagazine Heaven. Artsen ontdekten begin mei bij Henderickx een darmtumor, maar Henderickx wilde zich niet laten behandelen omdat hij teveel opzag tegen de operatie, bestraling en chemotherapie.
De in 1953 geboren Henderickx werd gezien als de ‘Nestor’ van de Nederlandse popmuziek en schreef al sinds 1973 voor muziekblad OOR en later ook voor Heaven.
De redacties van OOR en Heaven hebben in een commentaar hun verdriet over het overlijden geuit. “Wij zullen bij vergaderingen over elke volgende Heaven vaak denken ‘wat zou Geert hiervan vinden?’ Onze regisseur krijgt voor altijd een plaats in ons colofon.”
3 Reacties
ReagerenDeze man stond in de schaduw van de zgn beroemde radio dj s….maar ze stonden niet in zijn schaduw qua muziekkennis…recensent die nu al gemist wordt
Mede door Geerts stukken in de Literatuurkrant ben ik Nederlands gaan studeren in plaats van wiskunde, en heb vele honderden leerlingen *con amore* ingewijd in de literatuur. Dat wilde ik maar even gezegd hebben. Een mens weet zelf niet wat hij/zij teweegbrengt.
Wij missen Geert en Eveline
Riël Yelin en Viola