Utrechtse vreest dat ontsnapte Italiaanse moordenaar haar zoekt | De Utrechtse Internet Courant Utrechtse vreest dat ontsnapte Italiaanse moordenaar haar zoekt | De Utrechtse Internet Courant

Utrechtse vreest dat ontsnapte Italiaanse moordenaar haar zoekt

Utrechtse vreest dat ontsnapte Italiaanse moordenaar haar zoekt

Een 42-jarige Utrechtse is doodsbang dat haar Italiaanse ex naar haar op zoek gaat, nu hij uit de zwaarbewaakte gevangenis op Elba is ontsnapt. Het is niet de eerste keer dat de tot levenslang veroordeelde moordenaar is ontsnapt, zeven jaar geleden deed hij dit ook. Toen werd hij vlakbij de woning van de Utrechtse opgepakt.

Hoewel Filippo De Cristofaro na zijn mislukte vluchtpoging werd opgesloten in de zwaarbewaakte Porto Azzurro-gevangenis op het Toscaanse eiland Elba, ooit het ballingsoord van Napoleon, is het hem volgens de Italiaanse krant La Republica, toch gelukt te ontsnappen. Met Pasen kreeg de 60-jarige moordenaar vier dagen verlof. Hoewel hij zich dagelijks moest melden, kwam hij na de tweede dag al niet meer opdagen.

Wereldreis

De Italiaan en de Nederlandse kregen een relatie toen Diana pas 13 jaar was. In 1988 gingen de dertiger en de – toen 17-jarige – Diana er samen vandoor. Ze huurden een catamaran, waarmee ze naar Polynesië wilden varen. De eigenaresse van de boot ging mee, maar werd al een paar uur na vertrek om het leven gebracht.

Kapmes

Diana deed slaapmiddel in de koffie van de eigenares en stak haar met een mes. Filippo ramde het slachtoffer vervolgens nog drie keer met een kapmes of het hoofd.

Het stel werd – na een ware klopjacht – gearresteerd in Tunesië. Filippo werd veroordeeld tot levenslang. Diana kreeg 15 jaar cel, maar werd volgens het AD na 15 maanden vrijgelaten. Ze bouwde een leven op in Utrecht, trouwde en kreeg drie kinderen.

Heel bang

“Ik ben nog steeds heel erg bang voor hem, dat ben ik al 26 jaar. En ik vraag me af hoe hij opnieuw ontsnapt kan zijn”, zegt de vrouw via haar advocaat in de Italiaanse krant.

1 Reactie

Reageren
  1. Geenstijl@Utrecht

    En terecht dat jij bang bent, je hebt mee gewerkt aan het vermoorden van een onschuldige vrouw en je bent er goed mee weg gekomen.
    Zeer schijnheilig dit verhaal.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).