Een 26-jarige vrouw uit Utrecht heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Marnixstraat in Amsterdam een politiepaard aangereden. De bestuurster reed na het ongeluk door.
Het ongeval vond rond 05.50 uur plaats. De politieruiter was samen met zijn collega na dienst te hebben gedaan op het Leidseplein op weg naar het hoofdbureau van de politie. De ruiter zag dat de bestuurster van achteren naderde en waarschuwde deze nog. Vervolgens reed de Peugeot tegen de linker achterzijde van het paard en raakte de voet van de ruiter. De spiegel van de auto bleef wel achter, de auto niet.
Kort daarna is de bestuurster staande gehouden in de Tweede Hugo de Grootstraat. De vrouw gaf aan dat ze zich niks van de aanrijding kon herinneren. De blaastest gaf geen alcoholindicatie. De ruiter hield een pijnlijke voet over aan het incident. Het paard bleef ongedeerd.
7 Reacties
ReagerenWat een koe
Lijkt me een reden om haar rijbewijs in te nemen. Als je niet merkt dat je de zijspiegel van je auto eraf rijdt tegen een mede weggebruiker.
Lijkt mij een reden om eens te stoppen met paarden op de openbare weg…!!! Echt niet meer van deze tijd!!
Allemachtig, wat een schokkend nieuws! Zo gaat de reputatie van Utrecht in de wereld naar de knoppen. Toeristen blijven weg, de 2de Grand Départ kunnen we wel vergeten, nijntje (en ik ook) schaamt zich rood en dood. Utrecht op de kaart zetten? Dat wordt absoluut een mislukking.
Mevrouw was dus in deze ‘zo blind als een paard’..
Had de ruiter en/of paard wel voldoende verlichting aan.
In het donker kan een donker paard met een donkere ruiter gemakkelijk over het hoofd worden gezien.
Als het toevallig ook nog regende wordt het wel heel moeilijk.
Niels zou het artikel eens goed moeten lezen. Amsterdam is geen Utrecht.