Wat de VVD betreft komen er extra maatregelen om het veiliger te maken voor vrouwen op straat. Daarover stelde de Utrechtse fractie schriftelijke vragen. Daarin doelt de fractie vooral op het veiliger maken van de plekken waar vrouwen zich onveilig voelen. Het liefst wil de partij deze plekken preventief in kaart brengen.
De VVD vindt dat de landelijke aandacht voor vrouwenveiligheid benut zou moeten worden door met extra maatregelen te komen. Die aandacht is ontstaan in de nasleep van meerdere incidenten, waaronder de moord op een 17-jarig meisje uit Abcoude vorige week.
In de inleiding van de vragen haalt de VVD dit aan als blijk dat een onveilig gevoel op straat voor veel vrouwen reëel is. Wat de partij betreft wordt gehandeld op basis van het onveilige gevoel.
In kaart brengen
De VVD-fractie zelf heeft Utrechtse vrouwen gevraagd waar in de stad zij zich onveilig voelen. Dat blijkt zo te zijn in Park Lepelenburg, het Beatrixpark en het Maximapark en rondom de singels. Ook het hele Science Park wordt als onveilig ervaren, net als de twee fietsroutes daar naartoe.
De partij roept de gemeente op om voor deze plekken in kaart te brengen hoe ze veiliger gemaakt kunnen worden. Daarbij doen ze zelf het voorstel voor extra straatverlichting, het snoeien van groen, inzetten van camera’s en/of extra handhaving.
Meldingen
Om plekken die onveilig voelen uitgebreid in beeld te brengen, stelt de partij voor een veiligheidsschouw te organiseren. Dat gebeurt in sommige andere steden al. Bewoners, gemeente en bijvoorbeeld wijkagenten brengen daarbij samen in kaart waar de veiligheidsrisico’s zich bevinden.
Ook vraagt de partij of het meldsysteem dat nu wordt gebruikt voor onder andere straatintimidatie preventief gebruikt kan worden. Vrouwen zouden dan melding kunnen maken van plekken die onveilig voelen, ook als daar nog niets gebeurd is.
Gekoppelde berichten
Mars tegen femicide aanstaande zondag in Utrecht
Aanstaande zondag wordt in de Utrechtse binnenstad een mars tegen femicide gehouden. De aanleiding is…
29 Reacties
ReagerenWaarom wordt er alleen maar aan vrouwen gevraagd waar ze zich onveilig voelen? De VVD geeft blijkbaar niks om mannen
Als het kalf verdronken is dempt men de put! Lekker laat VVD!
Rond de singels en Lepelenburg gaat de gemeente niks aan doen. Het zijn voornamelijk Oostblokkers die zowel dealen als junk/alcoholist zijn die vrouwen naroepen (en mannen lastigvallen/vechten) – de politie heeft al een benaming voor deze mensen ‘bekende overlastgevers’. Ze worden keer op keer aangesproken/opgepakt. Ze dienen eigenlijk naar land van herkomst te moeten worden gestuurd, het zijn vaak EU burgers. Daarbij moet er snel wat worden gedaan aan de PVV/VVD/BBB die deze mensen uitbuiten in de bij hun partij aangesloten bedrijven oa. boeren, slachthuizen en ander laagbetaalde/ongeschoold werk.
Dan voorkomen we nog meer kanslozen die op straat worden geschopt door die bedrijven en daarna voor overlast gaan zorgen in Utrecht.
De VVD: is dat niet de partij die de politie volledig naar de gallemiezen heeft geholpen?
de opportunistjes!
Misschien kan de VVD in Den Haag ook zorgen voor veilige plekken voor de bewoners van Gaza!
Kanaalstraat/Kop van Lombok zodra het donker wordt.
In park Oog in Al hangen ook steeds meer duistere figuren rond.
@de Roeptoeter
Ze zullen er ongetwijfeld ook tussen zitten, maar uw bewering dat de overlastgevers in Lepelenburg ‘voornamelijk’ Oostblokkers zijn is klinkklare nonsens.
Het zou de VVD sieren om eens wat te doen aan die junken- en dealer overlast op Lepelenburg. Lijkt onderhand de Zeedijk in de jaren 80 wel daar!
@Kar van Cévitam 27/8/2025 – 15:52
Volgende ronde VVD stemmen dan, zodat ze genoeg stemmen krijgen om iets te /kunnen/ doen.
@Henk:
Idd! Ook als man voel ik mij regelmatig niet veilig op diverse plekken in Utrecht. Dus kan mij goed voorstellen hoe dat nog sterker voor vrouwen moet zijn.
Laten we eens beginnen met voldoende, veilig, licht in alle tunnels/viaducten! Soms heel simpel: alle kapotte lampen vervangen, en gelijk maar naar led-licht! Dat laatste scheelt gelijk onderhoudstijd, en -geld.
Symbolische emotie politiek als mosterd na een onsmakelijke maaltijd…
De Roeptoeter. Goede nickname. Het zijn echt niet alleen de door jou genoemde groepen.
@roeptoeter roept toetert maar wat aan. Als ondernemer kijk ik en denk: zou ie wat op hebben? Heeft ie echt geen idee wanneer en hoe je mensen aanneemt in een bedrijf? Die BSN nummer hebben en een vaste woonplaats om te kunnen werken? Op straat geschopt worden als kansloze? Wel is van ontslag van een kansloze geprobeerd? Roep toeter is wat anders? Beter niet roepen als je niet bekend bent in werkgevers land. En toeteren mag je al helemaal niet. En EU burgers kan je niet naar land van herkomst sturen. Maar dat wist je vast al. Dat vergeet je als je gaat toeteren en bij roepen helemaal.
de Roeptoeter@ je moet wel erg slecht kunnen zien om te roeptoeteren dan het allemaal Oosblokkers zijn.!!!!
Het gemeentebestuur heeft alleen aandachtspunten als het belangrijk is en na de problemen rond de Uithof zijn de maatregelen nooit uitgevoerd
Onzinnige vraag van de VVD. Punt 1: ook ouderen, homo’s, joden en transgenders voelen zich onveilig.
Punt 2: het is veel minder werk en dus efficienter om te vragen waar mensen (niet alleen vrouwen dus) zich WEL veilig voelen. Kort lijstje. En de rest is dus per definitie onveilig.
Sorry hoor maar na 3 uur in de nacht voelt alles als minder veilig en is al zo sinds de middeleeuwen. Geef liever meer geld aan jeugdzorg en ggz om mensen met psychische gestoorde of weet ik wat voor klachten beter en sneller te helpen. Dat zou een hoop schelen overdag ook op een heleboel plekken in het land
Rondom de singels en park Lepelenburg is al heel veel toezicht. Politie kan daar heel snel zijn. Sowieso is er in de binnenstad veel meer politie, toezicht en camera’s dan in andere wijken. Het gaat vooral om Overvecht, Kanaleneiland, fietspad naar Lunetten, Lunetten zelf etc. etc..
Ik wordt dan niet verkracht als man maar ik ben er ook nog. En ik wordt vaak genoeg lastig gevallen als man
De Berenkuil is een tunnel afgesloten. De vrouwen (en ook mannen) worden een onguur onverlicht bosje ingestuurd over een bedrijventerrein (Rijnsweerd). Je bent als fietser compleet uit zicht en het is erg naar om te fietsen. Weken lang. Ik heb de gemeente hierop gewezen. Er kwam iets als verlichting. Maar nog steeds wordt je letterlijk en figuurlijk de bosjes ingestuurd. De werkzaamheden van de aannemer lopen uit is de reactie. Beste gemeente : zet meer druk op de aannemer en zorg dat het afkomt ipv vrouwen (en mannen) ongure stukken in te sturen.
Paar jaar geleden verlichting in steden en snelwegen aangepakt, niet overal meer volop aan. En nu kan er niet genoeg verlicht worden. Jammer alleen dat dat ‘snachts moet, anders konden we mooi van onze overtollige stroom af.
Symboolpolitiek op weg naar de verkiezingen. De VVD heeft afgelopen jaren juist veel sociale structuren afgebroken. Trap er niet in.
Marcel 27/8/2025 – 19:14
Je bent niet met malafide uitzendbureaus? Misschien moet Marcel eens onder zijn steen vandaan komen.
Daarbij, loop ik er erg vaak en word ik regelmatig lastiggevallen door deze lieden, vandaar dat ik aangeef dat het Oostblokkers zijn. Ik ken herken de scheldwoorden inmiddels als ik zeg dat ze op moeten rotten. Ook kan je op social media zoveel filmpjes van deze overlastgevers vinden.
Maar goed, je kan ook gewoon je kop in het zand steken, ongeschoolde arbeiders aannemen als Marcel via een malafide uitzendbureau en dan andere reaguurders aanvallen online als ze dit benoemen. Je wil natuurlijk wel je patser pickup blijven rijden.
Ik zeg natuurlijk niet dat het allemaal Oostblokkers zijn, Van Dam, maar het gros dat overlast geeft is dat wel. De oorzaak is ook gewoon al heel vaak in het nieuws gekomen, kan je wel hard negeren en vingers in je oren doen, daarmee gaat het probleem niet weg.
@roeptoetert: welk nieuws bedoel je? nieuws van de dag of de telegraaf?
@roeptoeter: In een ademteug wordt zowel gezegd dat de gemeente er niks aan doet, als dat de politie/handhaving er een dagtaak aan heeft om ze aan te spreken/bekeuren op te pakken…
Het is een vrij hardnekkige problematiek en (gelukkig!) heb je als mens in dit land ook rechten. En, op de keper beschouwt, is het grootste probleem door de drugsgebruikers “overlast”. De meesten van hun hebben al problemen om rechtop te blijven staan, dus onveilig voel ik me daar niet door.
Moet wel meer aan gebeuren, maar die mogelijkheden liggen niet bij de gemeente, maar bij het Rijk. Die heeft helaas in de kabinetten Rutte alleen maar bezuinigd op alle vormen van ondersteuning die mensen van de straat houdt. Geestelijke gezondheidszorg, maatschappelijk werk, schuldhulp… allemaal mag je het zelf maar uitzoeken. En helaas, velen zakken door het ijs.
(En ook op de politie, het laatste redmiddel, is bezuinigd.)
Alles wat deze routes veiliger kan maken, is prima. Helemaal veilig is onmogelijk. Beter iets dan niets!
“gebeurt” moet in deze zin wel met een D geschreven worden volgens mij: “ook als daar nog niets gebeurt is.”
Vreemd dat je van de moderator niet mag suggereren dat ze beter de veilige plekken kunnen aanwijzen.
Wellicht mag dit dan wel; de gemeente kan nog beter de concrete oorzaak, de lastpakken en de vervelio’s aanpakken. Handhaven dus, zoals beloofd.
@ Lombokker:
Ja, als er werkzaamheden zijn, worden omleidingen voor fietsers vaak slecht verlichte routes. Vanuit crimineel oogpunt gevaarlijk, maar ook voor ouderen met minder goed zicht.
Wat een zinloos onderzoek! Niet zoveel politiek lullen, maar ga iets DOEN!