Utrechtse wijkagent beschuldigd van etnisch profileren: “Dit raakte mij behoorlijk” | De Utrechtse Internet Courant Utrechtse wijkagent beschuldigd van etnisch profileren: “Dit raakte mij behoorlijk” | De Utrechtse Internet Courant

Utrechtse wijkagent beschuldigd van etnisch profileren: “Dit raakte mij behoorlijk”

Utrechtse wijkagent beschuldigd van etnisch profileren: “Dit raakte mij behoorlijk”
Wijkagent Dennis. Bron: Instagram.
De Utrechtse wijkagent Dennis Schuring van Tuindorp heeft gisteren zijn verontwaardiging uitgesproken over het feit dat hij is beschuldigd van etnisch profileren. Dit deed hij op de Facebookpagina van Politie Utrecht. “Etnisch profileren mag en kan absoluut niet en ik vind het verschrikkelijk als het gebeurt.” 

De Utrechtse wijkagent Dennis Schuring van Tuindorp heeft gisteren zijn verontwaardiging uitgesproken over het feit dat hij is beschuldigd van etnisch profileren. Dit deed hij op de Facebookpagina van Politie Utrecht. “Etnisch profileren mag en kan absoluut niet en ik vind het verschrikkelijk als het gebeurt.” 

Gisterochtend stond Schuring met zijn ‘opvallende’ politiemotor bij een stoplicht. Hier zag hij een vrouw overduidelijk door rood voetgangerslicht lopen. “Ik riep nog ‘Hey, niet doen’, maar ik zag haar strak voor zich uitkijken en gewoon doorlopen. Meerdere omstanders zagen dit ook, dus ik vond dat ik haar wel moest aanspreken”, schrijft hij.

De wijkagent ging naast de vrouw rijden, om haar te vertellen dat wat ze deed niet mocht. Ze negeerde hem en bleef stug doorlopen. “Ik zag dat ze naar het volgende verkeerslicht liep en het leek alsof ze wederom door rood wilde oversteken. Ik zette mijn motor half voor haar, en ze wilde half om me heenlopen waarop ik haar vastpakte”, schrijft Schuring.

De vrouw, die volgens de agent een ‘respectabele leeftijd’ had, vroeg hem wat hij aan het doen was. Hij legde haar uit dat ze bekeurd zou worden voor het door rood heenlopen, waarop ze hem vertelde: “Je bent goed bezig, duidelijk etnisch aan het profileren”. Hier schrok Schuring van. “Dit is tegenwoordig een onderwerp met veel emotie en veel aandacht in de media. Deze beschuldiging raakte mij dus behoorlijk, omdat ik mij van geen kwaad bewust was en nu werd neergezet als iemand die anderen puur op hun afkomst zou controleren.”

Ook maakte het Schuring boos. “Als je het tegen me gebruikt, omdat ik je aanspreek over het door rood lopen, maakt dat mij heel boos. Het mag nooit als excuus gebruikt worden als je terecht wordt gecontroleerd”, schrijft hij. “Gelukkig is hierover veel aandacht in het korps, zodat het bespreekbaar blijft.”

Gekoppelde berichten

20 Reacties

Reageren
  1. Scherpschutter

    In mijn beleving behoort een agent zich onder geen beding aangesproken te voelen door dit soort bespottelijke aantijgingen, laat staan dat hij of zij in de verdediging gaat. Het toont aan dat er iets heel kwalijks in gang is gezet, namelijk dat Politie agenten nu met Politie agenten tussen de oren rondlopen die hun verhinderen om de meest basale opsporingstool in te zetten waarover men beschikt: het gezonde verstand.

    Het meest bizarre van alles is dat dit juist zal leiden tot hetgeen dat dit ‘zogenaamd’ zou moeten voorkomen: etnisch profileren. Het gevolg is namelijk dat de agent nu juist etnisch gaat profileren en bewust minder mensen met een ander kleurtje aan gaat houden, of er nu een gegronde reden is om zulks te doen.of niet. Huidskleur bijvoorbeeld wordt nu juist leidend!

    Etnisch profileren is een bespottelijk concept dat bij een professionele agent of opsporingsambtenaar eigenlijk alleen op de lachspieren zou moeten werken.

  2. mary

    tja, dat gebeurt er als ze niet anders terug kunnen zeggen….

  3. Jan

    Dit is gewoon een asociale reactie naar de politieagent. Makkelijk weerwoord bieden door “etnisch profileren” te roepen… Gewoon negeren dat soort uitspraken. Als zij er echt een probleem van zou maken dan mag de rechtbank haar wel even wijzen op het feit dat ze ongelijk heeft. Er lopen wel meer van dit soort rare figuren rond die gewoon strak voor zich uit blijven kijken en iedereen negeren.

  4. Serko

    Etnisch profileren is het nieuwe excuus om te doen en laten wat je wilt zonder je aan de regels te houden

  5. Yankee

    Alles wat je aandacht geeft, groeit.
    Ik begrijp dat de agent zich gefrustreerd voelt door een onterechte aantijging, maar hiermee geef je alleen maar meer aandacht aan een tot voor kort in Nederland non-existent probleem.

  6. JdV

    Als ik als agent in een wijk waar niet-westerse nederlandse inwoners in de meerderheid zijn een westerse nederlander aanhoudt, wordt ik dan ook beschuldigd van etnisch profileren? Als je in klein azie een aziaat aanhoudt is dat
    dan statistisch logisch of etnisch profileren?

  7. Eric

    Het lijkt een nieuw woord voor discriminatie, soms te gemakkelijk ingezet als het iemand uitkomt. Echter, in alle gevallen moet de politie gewoon haar werk kunnen doen zoals deze wijkagent ook aangeeft. De politieleiding moet dit wat mij betreft snel duidelijk maken en achter de werknemers staan.

  8. Gregor

    Ze hebben de zwakte van deze samenleving gevonden: Tolerantie. Daar wordt door menig groepering de laatste tijd behoorlijk misbruik van gemaakt. (Zie zwarte Piet) Deze droeftoeters zijn in niets meer en niets minder een stel calimero’s.

  9. Huilie Huilie

    Een beetje huilen huilie van de politieagent hier hoor.

    Tourlijk roepen mensen die bekeurd worden iets terug. Dat hoeft je niet et weerhouden iemand te bekeuren.

    Dat hij de publiciteit op zoekt is net zo kwalijk als etnisch profileren. Waarschijnlijk ene tactische overweging vanuit het politiecorps die niet door hebben dat ze gewoon hun werk moeten doen en niet met wel of niet etnisch profileren moeten bezig zijn.

    Dit is gewoon een huilie, huilie agent die niet op zijn taak toegerust is.

  10. Hazelaer

    De agent had gewoon haar in dit incident na die opmerking van etnisch profileren een boete voor smaad kunnen geven, mevrouw had het dan verder aan de rechter kunnen uitleggen wat ze bedoelde of niet.

    Zelf heb ik enkel de ervaring met motoragenten dat zij vaker een vingertje opheffen of een aanwijzing (lees: waarschuwing) geven, in plaats van al jakkerend op boetes te jagen, waarschijnlijk zo hun tijd vrijhoudende voor meer belangrijkere politiezaken.

  11. Burgerjournalistiek

    Is er ook iemand die het verhaal van deze agent kan bevestigen, getuigen?

    Of probeert hij, middels het opzoeken van de media, bewust, iets dat agenten niet horen te doen, zijn kant van het verhaal te staven.

    Iets aan dit stadje stinkt. Omdat dit openbaar pleidooi van de agent als doel lijk te hebben het beïnvloeden van d publieke opinie.

  12. Harry

    Wat mij betreft had hij er meteen een boete achteraan gegooid voor belediging van een ambtenaar in functie.

  13. Wim Vreeswijk

    Als je de CBS-statistieken een beetje volgt zul je snappen dat veel minderheden zichzelf profileren.

  14. Jean de Koning

    Misschien liepen er wel meer mensen door rood. Dan heeft de mevrouw een punt, zeker wanneer een achtervolging wordt ingezet voor een zeer klein vergrijp.

    Ik als blanke man ben nog nooit aangehouden voor door rood lopen, terwijl de politie me dit in mijn 35 jarige bestaan meermaals heeft zien doen.

    We weten niet of de mevrouw daadwerkelijk door rood is gelopen. De enige die dit gezien zou hebben is de agent in kwestie

    Raar dat de agent met dit verhaal de publiciteit op zoekt.

    Vrouw maakt overtreding, vrouw sputtert tegen op oneigenlijke gronden (zal een agent vast vaak meemaken), agent geeft vrouw boete. Zaak afgedaan.

    De agent probeert hier een punt te maken en dat is wat mij er zo aan stoort.

    Terwijl de kritiek op etnisch profileren door politie die de laatste tijd rondging zeer terecht was.

    Is het niet zeer toevallig dat dit verhaal nu net naar buiten komt, nadat Typhoon bij DWDD een zeer goed verhaal heeft gehouden over etnisch profileren?

    Mij iets te toevallig. Dat dit bericht in de publiciteit komt is geen toeval. Politie wil gewoon dat burgers niet tegen sputteren.

  15. Ella

    Ja, dat was gewoon een asociale reactie die echt nergens op slaat. Maar waarom raakt dat de agent zo erg dat hij de publciteit zoekt? Ik vind het maar een raar verhaal. Als het zo’n issue was, bekeur dan. Smaad, beledigng. Maar het zo persoonlijk nemen en de publiciteit zoeken is een vreemde reactie.

    Ik heb een tijd in een Utrechtse volkswijk gewoont en daar werd meestal niet zo begripvol gereageerd op terechtwijzigingen van oom agent. Toch altijd minimaal een ‘ga boeven vangen klootzak.’. Asociaal, inderdaad. Maar het is net als iedereen in de gevangenis onschuldig is, iets dat zal blijven gebeuren.

    Maar nog nooit plaatste zo’n agent een bericht dat hij zich in zijn beroepseer en zijn persoonlijke integriteit aangetast voelde omdat hij echt heel hard zijn best deed om boeven te vangen….

    Kortom, meneer agent doet dit toch echt bewust. Kennelijk vind hij deze inderdaad onterechte reactie Het Bewijs dat Etnisch Profileren Niet Bestaat en Altijd een Kutsmoes Is en Anders Niet. Wordt het misbruikt? Ja. Bestaat het? Ook ja. Ik zou zeggen, pak het aan als het als een excuus wordt gebruikt bij een terechte controle (smaad) maar pak het aan als het leidt tot onterechte controles. En lach het gewoon van je af zo nu en dan.

    Ik vraag me af hoeveel van de mensen die nu zo vreselijk verontwaardigd zijn over dit specifieke smoesje, zelg niet een smoesje of wat in de zak hebben zitten als ze bijvoorbeeld een verkeersboete krijgen….

  16. Rob

    Etnisch profileren het mode woord van 2016 .alleen al het fijt dat er een woord is ontstaan dat alleen aan buitenlanders toegeschreven kan worden..plotsklap moet de politie zich verondschuldiggen wanneer hij het nodig vind en iemand van buitenlandse komaf aanhoud bij het overtreden van onze regels.het moet niet veel gekker worden. Trut je zal het wel verdiend hebben wij noemen dat wie niet luisteren wil moet maar voelen.

  17. Jansen

    @ Wim Vreeswijk

    Je beoordeelt nog altijd individuen voor wat ze doen. En je beoordeelt ze en veroordeelt ze achteraf, als ze daadwerkelijk iets gedaan hebben.

    Ik wil ook niet verantwoordelijk gehouden worden voor de rechtse toon die jij en anderen uitslaan, omdat we toevallig in hetzelfde land geboren zijn. Aan die grenzen heb ik sowieso al lak. Ik kom en ga waar ik wil.

  18. El

    @Rob
    buitenlanders? Of Nederlanders met een ander kleurtje? Dat is nu precies het probleem

  19. Toine Goossens

    Tuindorpers hebben over het algemeen een zeer positief gevoel bij Dennis Schuring. Hoe moeilijk het ook is, hij weet partijen bij elkaar te brengen.

  20. Henk.

    Misschien is een maand meedraaien bij de politie als maatschappelijke dienstverlening nog niet zo slecht. Geloof mij dat je een andere kijk krijgt op onze maatschappij en het werk van de politie. Ook ben ik er van overtuigd dat kritiek, althans op de politieman-vrouw, zal afnemen en begrip voor hun wijze van werken zal toenemen.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).