Het eerste jaar van vervoersbedrijf QBuzz verloopt voorlopig niet zonder problemen. Veel bussen blijken te laat of te vroeg te vertrekken. Dat blijkt uit cijfers van Bestuur Regio Utrecht die gisteren naar buiten zijn gebracht.
Uit het rapport van BRU blijkt dat veertig procent van de bussen in het eerste deel van 2014 te laat of te vroeg vertrekken. Vorig jaar ,toen Connexion de dienst nog in handen had, was dat een kwart.
Problemen met het registratiesysteem op Utrecht Centraal en een te ruim afgesteld vertreksignaal worden benoemd als twee oorzaken voor het probleem. Wanneer de bus bijvoorbeeld arriveert op het station registreert het systeem dat de bus vertrekt. De realiteit is echter dat een bus vaak nog een paar minuten staat te wachten en dan pas gaat rijden.
BRU gaat het systeem samen met QBuzz aanpassen en verbeteren. De stiptheid van bussen staat bij BRU hoog op de prioriteitenlijst. Zo wordt er onder andere gekeken naar het verbeteren van de doorstroming. BRU wil zien dat de cijfers in de maand september meevallen. Anders zal BRU weer om de tafel moeten met QBuzz.
2 Reacties
ReagerenDus… vroeger toen al deze automatisering er nog niet was reden bussen soms te vroeg weg en kwamen soms te laat aan. En tegenwoordig met automatisering is dat niet veranderd, sterker nog, uit het artikel blijkt dat het systeem in ieder geval een van de oorzaken is. Mooie vooruitgang…
Maar even zonder cynisme, waarom moet het een jaar duren voordat zo’n systeem vlekkeloos werkt? Het lijkt me dat een leverancier nazorg levert totdat een dergelijk systeem optimaal werkt.
Maandag nog moest ik rennen om een bus te halen die 2 minuten te vroeg bij de halte verscheen. Vervolgens was bij iedere volgende halte te zien dat de bus waar ik in zat over 2 minuten zou arriveren. Ik krijg soms het idee dat ik als klant beter weet welke buslijn en route het betreft dan de chauffeur.