De verhuizing van ongeveer drieduizend ambtenaren vanaf dertien verschillende locaties naar het stadskantoor is vandaag begonnen. Nog nooit werden er in Utrecht zoveel ambtenaren verhuisd. Binnenkort zitten bijna alle gemeentediensten van Utrecht bij elkaar in één gebouw. Dinsdag wordt het pand officieel in gebruik genomen. Tot die tijd is de gemeente moeilijk bereikbaar.
Architectuurrecensent Bob Witman had vandaag in de Volkskrant nogal wat vraagtekens bij het nieuwe gebouw. Hij heeft onder andere aanmerkingen op de kleur van het gebouw. “Het nieuwe stadskantoor in vooral heel wit. Witter dan wit. De gevel is gemaakt van composiet, een kunststof. Dat wit is misschien wel de grootste gok van de architect, want wit is kwetsbaar voor veroudering en modieus. Maar als je die mismoedige betonkleurige bebouwing in de omgeving ziet, kan je begrijpen dat de architect een fris gebaar wilde maken. ”
Ambtenaren laten via de social media weten bezig te zijn met de verhuizing.





3 Reacties
ReagerenTrots op onze ambtenaren. Ze zijn zo goed en briljant en van toegevoegde waarde…. Dat een topic over deze verhuizing op DUIC het waard is.
Flauwe opmerking Jansen. Natuurlijk hoort dit bericht op DUIC. Het is een grote verandering voor alle plekken in de stad waar de gemeente werkt. Bovendien is dit een plek waar iedereen in de stad mee te maken heeft. En we hebben het hier niet over de inhoud van het werk. Maar over een giga-operatie die iedereen aangaat.
@beestje: Tuurlijk hoort het op DUIC thuis. We hebben het over een megalomaan gebouw met het uiterlijk van een met ducttape ingepakte wasmand, ter meerdere ere en glorie van het bestuursapparaat zelve, dat royaal bijdraagt aan de leegstand in Utrecht omdat de gemeente vele tienduizenden vierkante meters kantooroppervlak achterlaat.
En de verhuizing daarnaartoe is nieuws. Het is komkommertijdnieuws. Maar dat is ook nieuws.