De Verkeerstuin is definitief gesloten. Gisteren waren de laatste lessen voor kinderen die hun eerste lessen in het verkeer krijgen. De gemeente vindt de tuin te duur om in stand te houden.
De plek die bij veel Utrechters herinneringen oproept moet sluiten omdat steeds minder scholen gebruik maakte van de tuin en er niet langer een politieagent beschikbaar was die de veiligheid waarborgde in de tuin. Deze twee factoren in combinatie met een ton aan subsidie per jaar heeft de gemeente doen besluiten de tuin te sluiten.
Op het moment is de gemeente in gesprek met omwonenden en actievoerders van de Facebookpagina ‘De verkeerstuin moet blijven‘ om te zoeken naar een alternatieve invulling van de plek. Ook de wijkraad zuidwest heeft aangegeven te vrezen voor verloedering van de plek als er geen andere invulling voor komt.
Laatste verkeersles #verkeerstuin. Nu met @HartenvoorSport & @VVNWest druk met praktisch verkeersexamen in de wijk. pic.twitter.com/trfBvScViQ
— Lex van Dalfsen (@HvSLex87) 15 oktober 2015
6 Reacties
ReagerenSchande. Wel 50 miljoen voor een parkeergarage en tientallen miljoenen voor ongelijkvloerse kruisingen 5 Meiplein, Anne Frankplein en een nieuwe snelweg langs Overvecht, maar geen geld om kinderen met het verkeer vertrouwd te maken.
Overigens, er is geen stad in Nederland met zo weinig zebrapaden en veilige oversteekplaatsen. De veiligheid van schoolgaande kinderen telt in Utrecht niet mee.
Het openhouden kost maar € 75.000,- per jaar!!!. Jammer dat deze kindertjes nog niet mogen stemmen en de plaatselijke Groen Links garen spint bij de aanwezigheid van zoveel studenten.Groen Links stopt liever geld in kleurrijke stoplichten ( sic)..
http://pepijnzwanenberg.nl/pepijnzwanenberg.nl/Blog/Artikelen/2015/5/22_GroenLinks_wil_groen_licht_voor_kleurrijke_stoplichten.html
Het is gewoon de schuld van dat tiefus GroenLinks. Cursus kutkleien voor irritante lesbiennes krijgt een subsidie een half miljoen. Dat pleuris Vleuten wordt helemaal volgebouwd met gebouwen waar niemand naar toe gaat. Hockeyvelden met kunstgras en lichtinstallaties worden overal gebouwd. En 75.000 euro hebben ze niet over voor kinderveiligheid.
Mikel: Groen Links denkt het verkeer uit te kunnen faseren. Dan is de verkeerstuin ook niet meer nodig.
Ze wil dat we allemaal terug gaan naar de handkar en bakfiets.
@Mikel, die lesbiennes moeten wel hun dildo zelf kunnen kleien, onder het genot van een bakje leut.
Groen links interesseerd het helemaal niet hoe het de burgers vergaat!!
Zolang het mileu er maar baat bij heeft. Wat dat kost doet ook niet ter zake…
Vooral mevrouw van Hooijdonk heeft hier een handje van.