Het op de wintertijd zetten van de klokken van de Domtoren kost iets meer werk dan het aanpassen van je eigen horloge. De beheerder van de toren moest er vanochtend vroeg zijn bed voor uit.
Vannacht ging de wintertijd in en dus ging de klok om drie uur een uurtje achteruit. In tegenstelling tot de meeste elektrische klokken, gaat dat bij de klokken op de Domtoren niet automatisch.
Werk aan de winkel dus, voor beheerder Jaap. Rond kwart voor zeven ‘s ochtends stelde hij de enorme klokken bij. Hij legde op film vast hoe het bijstellen van het ruim 150 jaar oude uurwerk gaat, en deelde de filmpjes op Twitter.
Zo wordt het uurwerk van de Domtoren op de wintertijd gezet #Domtoren #torensutrecht pic.twitter.com/4RP9V6ZdND
— Torens Utrecht (@TorensUtrecht) October 29, 2017
Deel II van het op de wintertijd zetten van het uurwerk van de Domtoren #Domtoren #torensutrecht #wintertijd pic.twitter.com/Zb4VGIlvLe
— Torens Utrecht (@TorensUtrecht) October 29, 2017
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.