Bij de intocht van Sinterklaas zullen volgend jaar in Utrecht naar alle waarschijnlijkheid geen zwarte pieten meer zijn. Dit jaar, op zondag 19 november in Utrecht, zijn er al voornamelijk roetveegpieten en slechts enkele zwarte pieten.
Volgend jaar geen zwarte pieten bij intocht Sinterklaas in Utrecht

Dat vertelt Bert Buizert, voorzitter van Stichting Stadsontspanning Utrecht. “We zitten op bijna honderd procent roetveegpieten. Dit jaar nemen nog een paar mensen afscheid als traditionele zwart piet”, laat hij weten.
Roetveegpieten
Buizert legt uit dat er afgelopen zomer gesprekken zijn geweest met het pietencorps. “Sommigen gaan mee in ons besluit en worden roetveegpiet, anderen houden ermee op en voor een aantal is dit een soort afscheidstournee. We zijn ons er heel erg van bewust dat we dankzij hen altijd het Sinterklaasfeest kunnen vieren en daarom mogen zij er dit jaar nog als zwarte piet bij zijn.”
In principe is het dit jaar dus voor het laatst dat er zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Utrecht aanwezig zijn. “Maar”, zo zegt Buizert, “zeg nooit nooit.” Hij geeft aan dat Amsterdam en Den Haag ook kiezen voor roetveegpieten.
Onlangs stond er op DUIC een poll over welke pieten mensen het liefst in Utrecht zien. Roetveegpieten kregen de meeste stemmen:



