Update dinsdag 16 januari: RTL Nieuws gaat het onderzoek naar gevaarlijke wegen in Nederland, en dus ook in Utrecht overdoen. De resultaten van het onderzoek naar verkeersonveilige plekken in Nederland staan namelijk niet onomstotelijk vast. Lees hier meer.
De onderzoeksredactie van RTL Nieuws heeft in kaart gebracht waar de meeste ongelukken worden geregistreerd in heel Nederland en dus ook in de stad Utrecht. Op onderstaande kaart is precies te zien wat volgens de verzamelde data de gevaarlijkste verkeersplekken in Utrecht zijn.
De getoonde aantallen zijn gebaseerd op ruim 200.000 ongelukken die tussen 1 januari 2014 en 31 december 2016 gebeurden in Nederland en waarvan de politie of Rijkswaterstaat een exacte locatie of kruispunt heeft genoteerd in de registratie. De cijfers laten niet alle ongelukken zien, bij veel ongelukken komt geen politie kijken of wordt de locatie slechts beperkt opgeschreven.
In Utrecht zijn de meeste ongelukken geregistreerd op het Anne Frankplein en de Koningin Wilhelminalaan. Tussen 2014 en eind 2016 gebeurden er 40 ongelukken en waren er 12 slachtoffers.
Ook op de Huis te Vleutenbaan werden veel ongelukken geregistreerd; in totaal 31 ongelukken en 10 slachtoffers. Op de kruising Amsterdamsestraatweg, Sint-Josephlaan en de Marnixlaan waren 27 ongelukken en 11 slachtoffers. Ook op het Pascalplein was het vaak raak, daar waren ook 27 ongelukken en 11 slachtoffers.
Zoek op onderstaande kaart op Utrecht om de gegevens te zien.
14 Reacties
ReagerenMensen geen zorgen, over 10 jaar zitten we allemaal op de 1 baan non stop in de file in Utrecht en rijden we allemaal 10/20 km p uur. Ongelukken? Wat zijn dat?
Eigenlijk gebeuren er best weinig ongelukken!
Als je ziet hoeveel fietsers, voetgangers en auto’s zich dagelijks door Utrecht bewegen.
Ook opvallend is dat vrijwel alle concentraties van ongelukken bevinden zich aan de armere, westelijke kant van Utrecht. Kanaleneiland, Lombok, Zuilen, Overvecht, precies de gebieden waar de patsertjes wonen en rondscheuren.
@cico, dat en ook omdat hier de grote doorgaande wegen liggen. Dus ook meer verkeersdrukte. Maar zoals Benya schrijft, straks is alles 1-baans en rijden we netjes achter elkaar in één tempo. Er wordt niet tot slecht gehandhaaft vind ik. Wanneer je na 1,2,3x door rood rijden niet wordt gepakt, gaat het van kwaad tot erger.
Mooi plaatje, die Cartesiusweg. Houden zo!
@Cico:
Misschien is het toch een idee een keer de kaart van Utrecht bekijken, of, beter nog, een keer door Utrecht rond rijden.
Zuilen is met creativiteit westelijk te noemen. Als je denkt dat Overvecht westelijk is, wordt het tijd voor een cursus windrichtingen.
RTL Nieuws gaat het onderzoek opnieuw doen dus de gegevens kloppen waarschijnlijk niet, graag een update dus! https://www.rtlnieuws.nl/nederland/rectificatie-rtl-nieuws-doet-onderzoek-gevaarlijke-wegen-over
@cico
Mooie verklaring. Maar de punten zijn vooral locaties waar veel autoknooppunten / doorgaande wegen zijn. Oost heeft dat gewoon minder.
Wat betekent slachtoffers in dit onderzoek? Gewonden of dodelijke slachtoffers?
Het onderzoek klopt niet. RTL heeft een rectificatie op z’n site geplaatst en gaat het onderzoek over doen.
Elf ongevallen op de Billitonkade en niet een op de Vleutenseweg??? Ik vraag me af wat daar van klopt. Ik heb het vermoeden dat deze registraties zijn gebaseerd op alleen de cijfers van de postcode. Het punt bij de Billitonkade is (ongeveer) het midden van postcodegebied 3531.
De A27 bij Lunetten hahahahaha. Iedere 100 meter opnieuw tellen dan schiet t lekker op
Klopt niets van deze gegevens. Dat punt in overvecht is midden in de wijk met 16 ongevallen.
Ik heb boven het kruispunt bij de Paranadreef gewoond en no way dat daar maar 16 aanrijdingen in 2 jaar geweest zijn. Minimaal één keer per maand was daar wel een aanrijding.