Websitebeheerder huisartsenpraktijk Galgenwaard incasseert 60.000 euro aan inschrijftarieven | De Utrechtse Internet Courant Websitebeheerder huisartsenpraktijk Galgenwaard incasseert 60.000 euro aan inschrijftarieven | De Utrechtse Internet Courant

Websitebeheerder huisartsenpraktijk Galgenwaard incasseert 60.000 euro aan inschrijftarieven

Websitebeheerder huisartsenpraktijk Galgenwaard incasseert 60.000 euro aan inschrijftarieven

De websitebeheerder van huisartsenprakrijk Galgenwaard die 3.700 patiënten inschreef bij zijn eigen praktijk, heeft hier bijna 60 duizend euro mee verdiend aan inschrijftarieven. De man zelf heeft niet het idee dat hij iets fout heeft gedaan. ‘Ik wil mijn patiënten zorg kunnen blijven leveren. Nu dat niet meer in praktijk Galgenwaard kan, doe ik dat in mijn eigen praktijk,’ aldus zorgondernemer Paul Drost in De Volkskrant.

Drost stuurde rond de jaarwisseling 4000 mensen een brief waarin hij de patiënten mededeelt dat zij een nieuwe huisarts krijgen. Hij verwees de patiënten naar zijn eigen praktijk. Het ging volgens hem om patiënten die hij in de loop van de afgelopen jaren heeft geworven onder studenten.

Voor iedere ingeschreven patiënt ontvangen huisartsen van zorgverzekeraars een kwartaalvergoeding van 25 euro. Zo inde Drost op 1 januari bijna 60 duizend euro aan inschrijfgeld.

Samenwerking

In 2009 zette Drost een huisartsenpraktijk op voor studenten op de Uithof. Hij ging een samenwerkingsverband aan met huisartsenprakrijk Galgenwaard. ‘Ze vroegen mij of wij samen konden optrekken, omdat het daar wat minder liep,’ zegt Drost in De Volkskrant. ‘Galgenwaard ging de zorg leveren, ik mijn database met patiënten.’

De samenwerking tussen Galgenwaard en Drost liep eind vorig jaar af, nadat de Galgenwaard was overgenomen door zorgconcern Arts en Zorg. Nu is het de vraag van wie de patiënten zijn: van de praktijk die zij bezochten of van de ondernemer bij wie zij stonden ingeschreven.

Galgenwaard spant een kort geding aan tegen Drost en ook de Inspectie voor de Gezondheidszorg buigt zich over de zaak.

7 Reacties

Reageren
  1. Luukupuuk

    Geen wonder dat de zorgkosten de pan uit rijzen met die vaste kwartaalvergoeding.
    Mijn huisarts heeft dus € 100, – aan mij verdiend vorig jaar, terwijl ik hem niet geconsulteerd heb.
    Schaf die af en geef een huisarts de mogelijkheid om een redelijk consult-tarief te rekenen.

  2. Ch. Bottiné

    Ja, dat is natuurlijk idioot. Betaal mensen naar geleverde prestatie. Dit is idioot. Een huisarts doet jarenlang niets en krijgt daar ieder jaar €100,– voor en als hij zich echt voor iemand moet inspannen krijgt hij een paar euro extra. Fout systeem. Promotiewerk van Balkenende bij de VU en we weten ondertussen dat de wetenschappelijke prestaties noch van Balkenende, noch van de VU erg hoog zijn. Wel moet `de Nederlander` onder dit knoeiwerk lijden.

  3. De ouderwetse dokter

    Wat een prachtige realistische beschrijving in bovenstaand artikel: huisartsen-prak-rijk Galgenwaard.
    Geen wonder dat het aantrekkelijk is voor dokters die zeer veel van geld houden de patiënten om redenen van financiële aard juist bij hen in te schrijven. Ook ik had collega’s die niet anders als zo wilden zo werkten.
    De commando’s van Zorgverzekeraar en IGZ zullen nu wel snel moeten willen binnenvallen in de territoriums van de betreffende ruziënde dokters om orde op regels en wetten zeker te willen stellen.

  4. MItrasing, huisarts

    Inschrijfvergoeding is € 14,61/kwartaal en geen 25 zoasl hier wordt gesuggereerd.

  5. KW

    Sterker nog: deze man heeft ex-patienten van de Galgenwaard gewoon weer ingeschreven bij zijn nieuwe praktijk. Ik ben al anderhalf jaar uitgeschreven bij Praktijk Galgenwaard, kreeg wel de bewuste e-mail en vervolgens belde mijn huidige huisarts of het klopte dat ik naar een andere praktijk was overgegaan. Ik zie in mijn verzekeringsgegevens dat hij inderdaad de huisartsenbijdrage heeft willen incasseren, mijn verzekering heeft dit alleen niet uitbetaald. Dit verhaal gaat volgens mij veel verder en ik vraag mij af of ik zelf ook aangifte kan doen.

    Daarnaast: bekijk de website eens van een campushuisarts in Enschede: https://www.campushuisarts.nl/ Zelfde site, zelfe assistentes als praktijk de Uithof in Utrecht Centrum??? Van een arts die een jaar geleden geschorst is?? Aan deze heel zaak zit een heel naar luchtje…

  6. RR

    Zaakje stinkt aan alle kanten. Iets te verbergen? Het is al vreemd dat je op de site geen enkele naam van een huisarts kunt vinden, die werkzaam is bij Campus Janskerkhof of Campus Uithof. Maar wel van assistentes uit Enschede,
    Zorgondernemer Paul Drost hard op weg naar de noorderzon?

  7. De ouderwetse dokter

    Ik heb eigenlijk nog heel veel te vertellen. Toch lijkt het mij beter mij te beperken tot een soort conclusie:
    Eén ding kan ik alvast wel voorspellen, dit is (duur) voer voor advocaten en voor de rechter is dit zeker nog geen uitgemaakte zaak wie de schuld draagt. Het geheel lijkt in ieder geval geraffineerd van opzet. De slimste en meest gehaaide wint een te voeren proces en kan zijn gemaakte kosten dan ook nog op de verliezer verhalen.
    KW kan aangifte doen. Dat staat hem vrij. Of het iets oplevert is zeer de vraag.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).