De horeca moeten volgens Milieudefensie Utrecht en KRNWTR gestimuleerd worden om kraanwater te serveren. Daarom gaan de organisaties op ‘wereldwaterdag’, aanstaande zaterdag, kraanwater uitdelen aan Utrechters. Hiermee starten ze de verkiezing van de meest kraanwatervriendelijke horecagelegenheid in de domstad.
Mensen kunnen via twitter, facebook, de KRNWTR-app, of de website van KRNWTR laten weten welk restaurant kraanwater heeft geserveerd. Hoe meer stemmen een restaurant verzamelt, des te groter de kans op de KRNWTR-award.
De gemeente Utrecht noemt zichzelf de eerste ‘kraanwatergemeente’ van Nederland. In het stadhuis wordt namelijk al jaren kraanwater geschonken. “Kraanwater is gezond, kost niks en is veel beter voor het milieu dan water in flesjes. Die flesjes worden vaak honderden kilometers vervoerd in vrachtwagens en het is een berg afval”, zegt wethouder Duurzaamheid en Milieu Mirjam de Rijk. De wethouder roept ook de horeca op om kraanwater aan te bieden. “Gelukkig doen al steeds meer cafés en restaurants dat, en durven mensen er om te vragen.”
Wist je dat voor 1 fles bronwater 0,25 liter olie nodig is en ook nog eens 3 liter water? MD Utrecht gaat voor kraanwater! Stay Tuned
— Milieudefensie UT (@MilieudefensieU) 24 februari 2014
7 Reacties
ReagerenLaten we vooral aan het feit voorbij gaan dat het kraanwater in het stadhuis in disposable bekertjes geschonken wordt.
Daarnaast is het uiteraard aan de horeca om te bepalen of men kraanwater of mineraalwater serveert, of de gast in de gelegenheid stelt de keuze te maken. Betuttelend gezeur.
… kraan- leiding- drink- bron- of mineraalwater, alleen laatste twee zijn door de VWA beschermd, al vergat ik koelwater. Disposable drinkbekers daarentegen zijn te recyclen tot producten waar weer andere sites garen bij spinnen; terzijde.
Een glas heet water verkrijgen is daarentegen een different piece of cake. Deze zelf aanvullen met soup uit een cupje is wel stout; één dessertlepel poedermelk en één theelepel oploskoffie toevoegen en vervolgens middels een rietje blazen tot er lekkere belletjes opdoemen wordt wel verkocht als ‘koffie verkeert’. In datzelfde glas heet water zoveel oploskoffie doen dat er sprake is van een ‘verzadigde oplossing’. Heet dat ‘ristretto’?
Nee, dan koffie afslaan voor twee espresso, en er maar eentje indrukken kwa water…
Morgen kom ik mogelijk te schrijven over die ene nieuwegeinse neanderthaler die met de voet in een nog-van-warmte dampende hondendrol stapte; weet trouwens iemand hoe je ‘trottoir’ schrijft???
Beste van Pimpelen,
Je reacties zijn onnavolgbaar en deze zeker. Ik vind ze over het algemeen zeer vermakelijk al begrijp ik er helemaal niets van. Toch blijft een vraag bij mij overheersen: gaat het wel goed met je? Kunnen we wat voor je doen? Zijn je reacties een schreeuw om hulp? Laat het weten. Ik wil iets doen.
Berend
Ik sluit me aan bij Berend, dacht even dat het aan mij lag.
… ja, ik ben zielig; mijn vader dronk, en mijn moeder at (vrij naar Kamagurka). Bovendien heeft God mij begiftigd met ietsjes intelligentie terwijl ik niet aan God doe! Enne, beste Berend, ik weet van vroegere feesten dat, als men fusten bier tekort kwam, men iemand kon bellen met de naam Barend H.; mogelijk identiteitswisseling zo geen oneigenlijk gebruik daarvan…
Ik begreep uit Prediker dat zelfmoord plegen geen zin heeft omdat per slot iedereen doodgaat. Dus waarom eerst de Nödeflat met veel moeite opklimmen om deze vervolgens met matig gemak af te vallen? Nee, ik zit mijn dagen uit… Mocht u evenwel behoefte voelen met een weids gebaar te storten op mijn IBAN-nummer kan ik u berichten dat dit grootdeels ten goede komt aan Dienst Werk en Inkomen der Gemeente Utrecht alhier; u verricht wellicht een daad…
Morgen wil ik me afvragen waarom de webmaster van DUIC mij niet geblocked heeft…
Ik heb het altijd al raar gevonden dat je, in verhouding, heel veel geld voor een flesje bronwater in een horeca gelegenheid moet betalen. Ik heb zelf een cafe gehad en ik verkocht geen bronwater aan mijn gasten. Zeker als zij naast de bestelling om een glaasje water vroegen. Water naast alcohol houdende drank zorgt er ook voor dat je gasten niet te snel aangeschoten/dronken raken.
In de Lange Jufferstraat zit een cafe dat kraanwater op de tap heeft zitten, lekker gekoeld en gratis. Ik nomineer dit cafe voor de Kraanwatervriendelijkehorecagelegenheidtrofee!
Niet zo zeuren over flesjeswater inderdaad. Moet je eens opletten wat voor winstkansen daar inzit als straks de bronnen opdrogen.
http://rtvutrecht.nl/nieuws/1152220/rivm-klimaatverandering-bedreigt-drinkwater.html