Koninklijke Wegener N.V., de grootste uitgever van regionale dagbladen en huis-aan-huiskranten, heeft aangekondigd tot 2014 zo’n 50 miljoen euro te willen bezuinigen. De toekomst van tientallen lokale kranten in de provincie Utrecht wordt daarmee onzeker. Gisteren werd het voltallige personeel over de plannen geïnformeerd tijdens twee bijeenkomsten in de Brabanthallen in Den Bosch. Naar verwachting zullen 300 tot 350 banen verdwijnen.
De aankondiging van vandaag volgt op Wegener’s interim management statement van 12 januari 2012. Daarin kondigde het aan de digitale strategie te consolideren en op kosten te besparen, met het oog op een verwachte verdere daling in advertentie-inkomsten dit jaar en voortdurende uitdagende economische omstandigheden. De kostenbesparingen zijn onderdeel van de 70 miljoen euro kostenbesparingen tussen 2011 en 2014 waarop grootaandeelhouder Mecom inzet. De herstructureringskosten en netto winstvoordelen als gevolg van de vandaag aangekondigde maatregelen, waren al meegenomen in de door Mecom aangekondigde besparingen. Journalistenvakbond NVJ is bezorgd en vreest een onzekere tijd voor de lokale kranten.
Wekelijks produceert Wegener in Nederland ruim 225 nieuwsbladen en huis-aan-huiskranten met een gezamenlijke oplage van circa 8,6 miljoen exemplaren per week. Daarnaast ontwikkelt en exploiteert Wegener internetproducten met een miljoenenbezoek en levert Wegener grafische producten en diensten. Mecom Group plc te Londen is sedert eind oktober 2007 in meerderheid (87 procent) eigenaar van de aandelen Wegener. In de regio Utrecht geeft Wegener alleen huis-aan-huisbladen uit, zoals Het Stadsblad met een oplage van 213.450 exemplaren.
Bron: www.villamedia.nl
Wegener zelf: http://www.wegener.nl/nieuws/pers/2012/15022012.html
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.