Wereldmeisjesdag Utrecht: winkelen en feesten voor de rechten van meisjes | De Utrechtse Internet Courant Wereldmeisjesdag Utrecht: winkelen en feesten voor de rechten van meisjes | De Utrechtse Internet Courant

Wereldmeisjesdag Utrecht: winkelen en feesten voor de rechten van meisjes

Wereldmeisjesdag Utrecht: winkelen en feesten voor de rechten van meisjes

Op vrijdag 11 oktober 2013 is het Wereldmeisjesdag: een dag waarop aandacht wordt gevraagd voor de rechten van meisjes. Om dit te vieren, organiseert het vrijwilligersteam van Plan Nederland verschillende activiteiten in Utrecht. Hiermee vragen zij aandacht voor de situatie van meisjes wereldwijd.

Overdag is er een Roze Winkelroute in het centrum van Utrecht. Ruim 30 winkels, waaronder modezaak Vero Moda, kaarsenmaker BsaB en Goudsmederij van Bruggen, kleuren hun etalage roze. Aan het winkelend publiek worden vouchers uitgedeeld op de Stadhoudersbrug, met daarop de namen van alle deelnemende winkels. Bij elke deelnemende winkel ontvangen klanten een leuk (roze) extraatje, kunnen zij geld doneren voor Plan óf kunnen zij een Plan ring of roze nagellak kopen.

Feest

Ook ’s avonds wordt in Utrecht stil gestaan bij Wereldmeisjesdag. In Stairway to Heaven vindt dan het feest Dance Right Tonight plaats. Diverse Utrechtse artiesten, waaronder DJ duo Shakalala BOOM BOOM en Dennis Williams, zorgen deze avond voor een knallend programma.

Hoop op succes

Het Utrechtse vrijwilligersteam van Plan Nederland hoopt dat de dag een succes wordt. “We willen dat Utrechters stilstaan bij de situatie van meisjes. Door leuke activiteiten te organiseren, hopen we dit te bereiken. Als we daarmee ook geld op kunnen halen voor Plan, is dat natuurlijk helemaal fijn”, aldus Annemijn Oversier, projectleider Wereldmeisjesdag Utrecht.

2 Reacties

Reageren
  1. Van Pimpelen

    … acht maart Internationale Vrouwendag; negentien mei Heksennacht (de adolescente versie daarvan); elf oktober Wereldmeisjesdag. Het gaat goed met de emancipatie van vrouwen in het geïndustrialiseerde deel van de wereld. Uit berichtgevingen van diverse bronnen meen ik te mogen opmekkeren dat Neederland qua participatie van vrouwen in topfuncties niet echt/echt niet hoog scoort. Een ‘vrouwen-quotum’ is even lachwekkend als een visvangst-quotum. Toch vermeldt de recentelijke geschiedenis menig vrouw met potentie (Riek Bakker daargelaten).
    Actuele actualiteit (löke alliteratie trouwens) toont aan dat sommige heren hun geldingsdrang dienen te dimmen. Of ik hierop terugkom laat ik geheel des lezende met enig inzicht…

  2. Joris

    Van pimpelen kijk ander ff op de plan website, gaat over de primaire rechten, om bijvoorbeeld te voorkomen dat meisjes van 13 jaar oud dagelijks worden verkracht etc.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).