De gemeente Utrecht mag doorgaan met de bouw van een nieuw Entreegebouw voor winkelcentrum Hoog Catharijne. De Raad van State heeft gisteren bezwaren tegen de bouw verworpen. In het nieuwe entreegebouw komen naast wooneenheden en kantoren ook veel nieuwe winkels en horeca. Bestaande grootwinkelbedrijven, zoals V&D, Blokker en Douglas, zijn daar niet blij mee omdat hun vestigingen met de komst van het nieuwe entreegebouw niet meer direct aan de enige hoofdingang van Hoog Catharijne liggen.
Het nieuwe Entreegebouw aan het Vredenburg, de binnenstadszijde van Hoog Catharijne, maakt deel uit van de omvangrijke vernieuwing van het stationsgebied. De nieuwe ingang met een ondergrondse parkeergarage komt op de plek waar voorheen de vestiging van modeketen Peek & Cloppenburg was gevestigd. Volgens de bezwaarmakers zou er onvoldoende gekeken zijn naar de brandveiligheid en de sociale veiligheid van de beoogde nieuwe looproute, maar de bestuursrechter heeft dat argument verworpen. In de nieuwe situatie blijven er twee looproutes, waarvan er één langs de grootwinkelbedrijven voert. Het staat nog niet vast hoe die looproutes er precies uit zullen zien. De grootwinkelbedrijven voerden ook aan dat het niet zinvol is om bijna 5000 vierkante meter nieuwe winkelruimte te bouwen nu door de recessie juist steeds meer winkels moeten sluiten. Volgens hen zijn de cijfers waarop de gemeenteraad zich in 2006 baseerde bij het goedkeuren van het masterplan inmiddels achterhaald. De bestuursrechter wijst er op dat er in 2009 nieuwe berekeningen zijn gemaakt en dat die niet zijn weerlegd.
Volgens deskundigen zal het bezoek aan Hoog Catharijne de komende jaren flink stijgen, onder andere door toename van het aantal treinreizigers. Daarnaast moet het winkelaanbod in dat deel van het centrum van Utrecht juist een inhaalslag maken, aangezien de omgeving enigszins verwaarloosd is geraakt.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.