Wolfsen verruilt Audi voor hybride Mercedes | De Utrechtse Internet Courant Wolfsen verruilt Audi voor hybride Mercedes | De Utrechtse Internet Courant

Wolfsen verruilt Audi voor hybride Mercedes

Wolfsen verruilt Audi voor hybride Mercedes

De Utrechtse burgemeester Aleid Wolfsen laat zich vanaf het najaar vervoeren in een Mercedes E300 BlueTec Hybrid met A-label. Dat heeft de gemeente Utrecht gisteren bekend gemaakt. Omdat het college voortaan schoon vervoer wil gebruiken, is besloten twee van de drie dienstauto’s, van het type Audi A6, te vervangen.

Omdat Wolfsen vooral langere afstanden aflegt is gekozen voor de hybride Mercedes, laat een woordvoerder van de gemeente donderdag weten. De wagen kost rond de 65 duizend euro. De Audi waar Wolfsen nu in rijdt, werd acht jaar geleden aangeschaft voor een bedrag van ruim 55 duizend euro. Naast de hybride Mercedes wordt ook een volledig elektrische auto aangeschaft, een Nissan Leaf met een waarde van bijna veertigduizend euro. Deze zal worden gebruikt door verschillende leden van het Utrechtse college. In de loop van het jaar wordt bekeken of ook de derde dienstauto wordt ingewisseld voor een schonere versie.

De aanschaf van de nieuwe dienstauto’s past binnen de ambities uit het ‘Actieplan Schoon Vervoer 2010-2014’ voor het eigen wagenpark. Tot 2014 wil de gemeente minimaal 60 auto’s uit het wagenpark vervangen door elektrische voertuigen. De gemeente Utrecht heeft inmiddels verschillende elektrische veegwagens en tien elektrische scooters. Dat aantal wordt uitgebreid. Daarnaast heeft Stadswerken sinds enkele maanden een Nissan Leaf in gebruik. Andere voorbeelden van elektrisch vervoer zijn de bierboot en de ecoboot.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).