Zinker van twintig ton in Utrechtse Vecht gelegd; complexste deel aanleg warmteleiding voltooid Zinker van twintig ton in Utrechtse Vecht gelegd; complexste deel aanleg warmteleiding voltooid

Zinker van twintig ton in Utrechtse Vecht gelegd; complexste deel aanleg warmteleiding voltooid

Zinker van twintig ton in Utrechtse Vecht gelegd; complexste deel aanleg warmteleiding voltooid
Foto's: Bas van Setten
Met het plaatsen van een zinker in de Vecht in Utrecht heeft Eneco naar eigen zeggen een mijlpaal bereikt in de vernieuwing van het warmtenet. Het leggen van de nagenoeg 20.000 kilo zware constructie was namelijk het meest complexe deel van de hele operatie.

Met het plaatsen van een zinker in de Vecht in Utrecht heeft Eneco naar eigen zeggen een mijlpaal bereikt in de vernieuwing van het warmtenet. Het leggen van de nagenoeg 20.000 kilo zware constructie was namelijk het meest complexe deel van de hele operatie.

Sinds 2021 wordt gewerkt aan nieuwe ondergrondse warmteleidingen, die vanaf de warmtecentrale bij het Merwedekanaal naar het hulpwarmtestation in Overvecht lopen. Verschillende straten op de route zijn opgehaald zodat de buizen konden worden vervangen.

Maandag werd de leiding in de Vecht vernieuwd. Een zogenoemde zinker, een constructie met twee metalen buizen die een meter onder de bodem komt te liggen, werd met een kraan in het water getild. In de kade gaan de leidingen weer omhoog, zodat ze op de buizen in de grond kunnen worden aangesloten.

De nieuwe leidingen worden aangelegd omdat de huidige buizen aan het eind van de levensduur zijn. Eneco zegt te verwachten dat de werkzaamheden tegen het eind van de zomer in 2025 worden afgerond.

16 Reacties

Reageren
  1. Hb

    Ik dacht dat Eneco geen nieuwe leidingen mag leggen of vervangen omdat Lot van Hooijdonk zelf een verwarmingsbedrijf wil opzetten op kosten van alle inwoners van Utrecht

  2. Rob

    Die kop klopt niet hoor, de overtreffende trap van complex is simpel.

  3. bureaulesswatts

    Binnenkort is de warmte van Eneco niet meer te betalen .

    Bovendien staat de monopoliepositie die warmtebedrijven onder druk . Immers in strijd met de vrije keus van energieleverancier . ( Daar bestaat al een rechterlijke uitspraak over )

  4. PvG

    Lot van Hooijdonk is passé. Haar erfenis voor de stad helaas niet. Het zal de inwoners van Utrecht links of rechtsom wel een hoop extra belastingen gaan opleveren om deze erfenis te gaan bekostigen. Tja een failliet Utrecht is toch een geweldig uitzicht voor alle Utrechters.
    Eneco had zich toch terug getrokken uit de nieuwe warmtenetten, o.a. uit Overvecht. Dat je onderhoud van een bestaand warmtenet als een grote triomf brengt, begrijp ik persoonlijk niet zo erg goed. Alleen al die toeschouwers in hesjes, zij doen dit vast niet in hun eigen tijd.

  5. Utrechter

    Afscheidscadeau van Lot. Leidingen worden aangelegd maar zullen niet gebruikt gaan worden. Zo komt de gemeente Utrecht aan een begrotingstekort van € 100 miljoen.

  6. Otto

    Hb… nee, alweer een negatieve gedachte over onze Wethouder die verder denkt dan korter termijn.

  7. Geenstijl@Utrecht

    Het warmtenet is een mooi initiatief, maar kost teveel vd gebruiker …
    En er moet hout voor aangevoerd worden, ook niet echt groen lijkt mij.
    Gewoon in de kou gaan zitten is beter en pas echt groen …

  8. Waltet

    Wat is Zandpad toch achteruit gegaan.

  9. woutvr

    Dank je DUIC voor de mooie reportage.

  10. Kees Truijens

    Stoer ingenieursverhaal hoor, maar warmtenetten zijn passé. Al die inspanningen zouden nuttiger geweest zijn voor de verzwaring van het elektriciteitsnet.

  11. Rottebert Peermans

    En nu hopen dat de Russen of Chinezen deze leiding niet lek prikken!

  12. Herman

    Technisch is dit wellicht complex.
    Maar echt ingewikkeld wordt het pas als de exploitatie van dit hopeloze project in beeld komt.
    Arme mensen die hier verplicht gebruik van moeten maken…..

  13. De Utregter

    @Waltet: Hoe dat zo, het ligt er prima bij en (ondanks de werkzaamheden nu) ook verzorgd. Of mis je de bootjes die er lagen?

  14. Frits

    Volgende week in deze krant:
    Bewoners van Utrecht boos op oud-wethouder vanwege onderhoud aan glasvezelnetwerk.

  15. Pee

    @Otto
    Noem eens iets wat positief is wat lot allemaal veroorzaakt heeft?
    5 keer een motie van wantrouwen krijg je niet zomaar.

  16. Statler

    @Otto
    “Onze wethouder”? Misschien uw wethouder. Nooit de mijne.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).