De Utrechtse politie laat weten dat de autobranden van de afgelopen kerstdagen waarschijnlijk het werk is van jeugd uit de betreffende wijken. In totaal gingen er acht auto’s in vlammen op.
Het ging om zes personenauto’s, een bedrijfsbus en een taxibus. In alle gevallen bluste de brandweer de brand en stelde de politie direct een onderzoek in. Onder meer zijn verschillende getuigen gesproken. Dit leidde nog niet tot aanhoudingen.
De meeste branden vonden plaats in de avonduren en begin van de nacht. Op Eerste Kerstdag was dat op de Rijnhuizenlaan, Florence Nightingalelaan. Op de Tweede Kerstdag waren er branden op de Van Kleffenslaan, Oud-Wulvenplantsoen , Tigrisdreef en Agamemnondreef.
Scooter
Daarnaast werd in de nacht van zondag 24 op maandag 25 december op de Huize de Geerlaan een scooter in brand gestoken tegen de muur van een flatgebouw. De scooter brandde geheel uit, de muur raakte beschadigd.
5 Reacties
ReagerenHoe ver sta je van de maatschappij dan, triest.. Kan je als ouder ook trots op zijn.
De “jeugd uit de wijk” zijn dus de boosdoeners. Volgens mij had Rob Oudkerk 15 jaar geleden toch een betere omschrijving.
“Jeugd uit de wijk”… Je verwacht het niet!
Je kunt die wijken wel vol hangen met ultra moderne camera’s, maar of dat de pakkans gaat vergroten, is de vraag. Voorlopig blijft het allemaal zinloos vandalisme, want wat is daar nou de lol van om andermans auto af te fikken ? Deze gasten moeten zo snel mogelijk getraceerd worden en naar een heropvoedingsgesticht gestuurd worden, lijkt mij !
Lekker wijkie hoor hoograven. Zouden ze het record van 15 branden van de afgelopen 3 jaar gaan breken?