Het jachtseizoen voor inbrekers is weer geopend. | De Utrechtse Internet Courant Het jachtseizoen voor inbrekers is weer geopend. | De Utrechtse Internet Courant

Het jachtseizoen voor inbrekers is weer geopend.

Het jachtseizoen voor inbrekers is weer geopend.

In Utrecht worden per jaar gemiddeld op elke 1000 woningen 20 inbraken gepleegd. De komende weken zal dat aantal met zo’n 20 procent stijgen. Vakantietijd betekent immers dat het jachtseizoen voor inbrekers is geopend. Wanneer het aankomt op beveiliging rekent de helft van de inwoners op de buren. Dit is een van de uitkomsten van een representatief onderzoek dat brancheorganisatie Vereniging Europese Beveiligingsbedrijven (VEB) onder de Nederlandse bevolking liet uitvoeren. De VEB vindt de zorg van een goede buur belangrijk maar wijst er op dat bijvoorbeeld bouwkundige beveiliging of de aanleg van een alarmsysteem werkelijk afdoende wapens tegen inbraak zijn. Slechts een kwart van de ondervraagden gaf aan dergelijke maatregelen te hebben getroffen. Maar liefst 20 procent doet helemaal niets om een mogelijke inbraak tijdens de vakantie te voorkomen.

Voorzitter Paul van der Velde van de VEB is niet verbaasd over de uitkomst van het onderzoek. “Dit soort geluiden horen we al decennia lang. Maar een goed beveiligd huis blijft altijd beter dan een goede buur. Want ook die gaat normaal gesproken ’s nachts naar bed en is niet altijd aanwezig. Zorg daarom voor degelijk hang- en sluitwerk liefst in combinatie met een goede alarminstallatie en adequate alarmopvolging van een door de VEB erkend beveiligingsbedrijf. Op onze website www.veb.nl staat een overzicht van deze bedrijven.”

Al is volgens Van der Velde met enkele simpele handelingen al veel leed te voorkomen. Zo wijst hij erop dat veel mensen bijvoorbeeld vergeten hun reservesleutel onder de mat of uit de bloempot te halen. “Of ze laten kostbare spullen in het zicht liggen. Hou tijdens de vakantie de gordijnen of zonwering gewoon open en vraag iemand om regelmatig de post van de mat te halen. Zorg ervoor dat de woning een zoveel mogelijk bewoonde indruk maakt. Daarnaast melden veel mensen op sociale media als Facebook, Twitter en Hyves dat ze op vakantie gaan. Doe dit niet, want ook daar leest het dievengilde steeds vaker mee”, besluit de VEB-voorzitter.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).