Een geheimzinnige aanhouding op De Uithof woensdagochtend. Het arrestatieteam van de politie hield een auto onder schot en arresteerde de inzittenden. Wie dit zijn en waarom ze zijn aangehouden, wil de politie niet zeggen.
Dat meldt het Digitaal Universiteitsblad van de Universiteit Utrecht, DUB.
Iets voor negen uur ‘s ochtends stonden er drie zwarte auto’s voor het verkeerslicht op de Sorbonnelaan bij de Leuvenlaan. De middelste auto werd onder schot gehouden en de verdachten werden uit de auto gehaald.
Geen koekjes gejat
Politiewoordvoerdeer Leo Dortland wilde volgens DUB weinig kwijt over de arrestatie. “In het belang van het onderzoek”, zegt hij. “Het gaat hier niet om mensen die koekjes uit de supermarkt hebben gestolen. Deze mensen vallen in de categorie vuurwapengevaarlijk, ernstige geweldpleging. Ze hebben zware feiten gepleegd.”
Minutieus voorbereide actie
Gezien de ernst van de zaak is het landelijk arrestatieteam ingezet, meldt Dortland. “De actie is minutieus voorbereid. Deze agenten zijn mannetjesputters die speciaal getraind zijn voor dit soort arrestaties. Ze dragen kogelwerende vesten, rijden in gepantserde auto’s en dragen andere wapens dan reguliere agenten. Ze waren met meer mensen dan jij [red: redacteur DUB] hebt gezien. Mochten de mannen er bijvoorbeeld vandoor gaan, of hun wapen trekken dan zijn er nog teamleden die de burgers tegen ze beschermen.”
Het is nog onbekend of ooit openbaar zal worden wie de verdachten zijn. “Dat zou eventueel bekend kunnen worden tijdens een openbare rechtszaak”, aldus Dortland.
2 Reacties
ReagerenIk denk dat jullie “onder schot” bedoelen, en niet “onder vuur”, dat maakt nogal een verschil.
Het betreft hier een arrestatie verricht door een speciale eenheid van de landelijke eenheid/KLPD.
Het zal zeker een hoog risico gehalte hebben gehad,vandaar ook de vele eenheden ter plaatse.