Man aangehouden die zich voordeed als agent in Utrecht Man aangehouden die zich voordeed als agent in Utrecht

Man aangehouden die zich voordeed als agent in Utrecht

Man aangehouden die zich voordeed als agent in Utrecht
Een 21-jarige Utrechter werd dinsdagavond aangehouden op verdenking van heling. De politie vermoedt dat hij een bewoner aan de Kemal Atatürkstraat eerder die middag heeft opgelicht en zich heeft voorgedaan als nepagent. 

Een 21-jarige Utrechter werd dinsdagavond aangehouden op verdenking van heling. De politie vermoedt dat hij een bewoner aan de Kemal Atatürkstraat eerder die middag heeft opgelicht en zich heeft voorgedaan als nepagent. 

Het slachtoffer werd die middag benaderd door een nepagent, die vertelde dat er bij een eerder aangehouden verdachte een briefje was gevonden met zijn adres erop. De nepagent maakte hem bang door te zeggen dat mededaders naar zijn huis zouden komen om hem te beroven. Om dit te voorkomen, stelde de nepagent voor om zijn waardevolle spullen mee te nemen en veilig te bewaren.

Uit angst gaf de bewoner zijn waardevolle spullen en autosleutels aan de nepagent. Kort daarna merkte hij dat zijn auto weg was. Hij begon te vermoeden dat er iets mis was en belde de – echte – politie.

De politie startte direct een onderzoek en kreeg informatie over de verdachte. Nog diezelfde avond werd de man in Utrecht opgepakt. De verdachte zit nu vast voor onderzoek en verhoor.

10 Reacties

Reageren
  1. Moniek

    Als je je zomaar je autosleutels afgeeft, ben je dan nog wel in staat om veilig te rijden? Neemt niet weg dat het natuurlijk wel een schunnige oplichter is.

  2. Van Puffelen

    De nep agent is opgepakt en zou wel een slechte jeugd hebben gehad en zijn ouders die in hun vorige leven een ingegroeide teennagel had en daarom zal deze nep agent wel +/- 12 uur schoffelen krijgen en geen strafblad, want daar zou hij zijn hele leven last van hebben, (want de slachtoffers hebben geen last van dat ze berooid achter gebleven zijn). Zo ongeveer zal wel weer de straf zijn in dit land.

  3. Pee

    @Van Puffelen
    Denk dat je in de goede richting zit.

    Overigens aardig dom om in het verhaal van dat briefje met mededaders te trappen want waarom zal er dan geen val gezet worden door agenten .
    Die gaan echt jouw waardevolle spullen niet meenemen om ze veilig te stellen.
    Uiteindelijk was het kwartje toch gevallen maar wel te laat in principe.

  4. Ruben

    Als je je voordoet als nepagent snap ik niet dat mensen er intuinen.

  5. Ruben

    Iemand die zich voordoet als nepagent. Dat is ook niet slim

  6. Lombokker

    @Ruben
    Het zijn vrijwel altijd ouderen (75+) die slachtoffer worden van dit soort oplichting. Die stammen nog uit de tijd dat iedereen een touwtje uit de brievenbus had hangen en er nauwelijks criminaliteit was.

  7. W

    @ Ruben: hahaha.
    @lombokker: je snapt hem niet…

  8. Hugo

    Hij was een nepagent, die zich voordeed als agent toch?

  9. de Roeptoeter

    Was de nepagent gekleed in een trainingspak? Petje?
    Dan weten we waar op moeten letten indien het ons overkomt.

  10. wil

    waarom zou je je willen voordoen als nepagent en niet als agent?

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).