Het Openbaar Ministerie wil dat een 23-jarige Utrechter 33.000 euro gaat inleveren. De man heeft het geld verdiend met een reeks oplichtingen via internet.
De Utrechter werd in december al door de rechtbank veroordeeld tot een celstraf van 27 maanden, waarvan 9 voorwaardelijk. Hij is verantwoordelijk voor 16 gevallen van internetoplichting en de verduistering van een credit card.
Telkens bood hij via internet tweedehands producten te koop aan, maar leverde die producten nooit ondanks betaling. De man maakte gebruik van valse namen, fictieve e-mailadressen en bankrekeningen van derden.
Voorafgaand aan de rechtszaak in december meldden diverse gedupeerden zich al bij het OM met een verzoek tot schadevergoeding. Namens hen diende de officier van justitie een zogenaamde ‘vordering benadeelde partij in’. De rechtbank vorderde in totaal al ruim 15.000 euro van de verdachte, maar het OM denkt dat de man ruim het dubbele heeft verdiend.
Het OM wil nu 33.000 euro zien van de veroordeelde man zodat slachtoffers kunnen worden terugbetaald.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.