Politienieuws: Getuigen gezocht van beroving Griftpark, auto over de kop en joyriders veroorzaken schade | De Utrechtse Internet Courant Politienieuws: Getuigen gezocht van beroving Griftpark, auto over de kop en joyriders veroorzaken schade | De Utrechtse Internet Courant

Politienieuws: Getuigen gezocht van beroving Griftpark, auto over de kop en joyriders veroorzaken schade

Politienieuws: Getuigen gezocht van beroving Griftpark, auto over de kop en joyriders veroorzaken schade

Politie3Getuigen gezocht: jongen beroofd in Griftpark op dinsdagochtend 13 mei

Een 12-jarige jongen fietste dinsdag 13 mei rond 08.55 uur op de Blauwkapelseweg in de richting van Tuindorp. Ter hoogte van een horecagelegenheid in het Griftpark werd hij tegengehouden door twee jongens op één fiets. Een van hen stapte af, schold het slachtoffer uit en pakte zijn rugzak af. Ze fietsen daarna weg via het fietstunneltje het park in.

Signalement van de twee jongens:  

    • Jongen op de fiets: lichtgetint uiterlijk, 14 – 15 jaar oud, 1.65 – 1.70 m., dun met smal gezicht. Droeg een donkere jas met capuchon. 
  • Jongen achterop de fiets, die afstapte: lichtgetint uiterlijk, ong. 14 jaar oud, 1.75 m., normaal postuur en een puisterig gezicht. Hij heeft gemillimeterd haar met een schildachtig, mogelijk voetballogo met een ‘F’ op het achterhoofd weggeschoren. Droeg een donker trainingsjack met een oranje logo rechtsonderaan.

De fiets was een roestig herenmodel.

Agenten hebben de rugzak in het park teruggevonden, maar de twee verdachten waren er al vandoor. De politie vraagt getuigen, of mensen die meer weten van deze straatroof, om contact op te nemen via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000.

Auto over de kop

Zondagavond 18 mei sloeg een auto op de A12 over de kop. De bijrijdster raakte gewond.

Rond 19.00 uur ontstond een eenzijdig ongeval. Door nog onbekende oorzaak raakte een 37-jarige automobilist met zijn auto in de slip, kwam tegen de vangrail aan waarna de auto over de kop sloeg. Getuigen boden eerste hulp. De bijrijdster, een 32-jarige vrouw (woonplaats onbekend), raakte gewond aan haar arm en buik en werd naar een ziekenhuis gebracht. De bestuurder werd meegenomen naar het politiebureau om een verklaring af te leggen. De verkeersongevallenanalyse doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval.

Joyriders veroorzaken schade

Politie

Zondag 18 mei werd ontdekt dat joyriders in het weekend schade hadden veroorzaakt op de Tractieweg.

Rond 10.25 uur kreeg de politie melding dat een oude Parijse stadsbus was opengebroken op een afgesloten terrein aan de Tractieweg en dat daarmee over het terrein was gereden en schade gemaakt. Dit is tussen vrijdag 16 mei 23.00 uur en zondag 18 mei 09.00 uur gebeurd. Vermoedelijk is/zijn de dader(s) over het hek geklommen aan de kant van de Nijverheidsweg. Met de bus is een tak van een boom gereden en tegen een schuifdeur aan gereden. Zowel de deur als de bus zijn flink beschadigd.

Winkeldieven aangehouden

Zondag 18 mei hielden agenten twee winkeldieven aan. Met een geprepareerde tas hadden ze geprobeerd kleding te stelen.

Rond 13.30 uur meldde een winkel aan de Oudegracht dat twee winkeldieven waren aangehouden. De twee, een 31-jarige man uit Den-Haag en een 27-jarige man (woonplaats onbekend), hadden geprobeerd voor tientallen euro’s kleding te stelen. Agenten namen de twee mannen mee naar het politiebureau. De 27-jarige man kreeg een dagvaarding en moet zich op een later moment voor de rechter verantwoorden. De 31-jarige man, een bekende van de politie, zit vast en wordt dinsdag 20 mei voorgeleid aan de rechter-commissaris.

Aanhouding met verzet

Zondagmiddag 18 mei hielden agenten twee verdachten aan op verdenking van heling. De twee verzetten zich tijdens de aanhouding.

Rond 15.45 uur waren agenten aan het surveilleren op de Afrikalaan toen zij aangesproken werden door een aangever, van wie de fiets eerder die dag gestolen was. De jongens die dat gedaan zouden hebben, moesten nog in de buurt zijn. Agenten spraken de jongens aan, waarvan één van hen een agressieve houding aannam. Agenten probeerden hem te kalmeren en vroegen om zijn identiteitsbewijs. Hier wilde de jongen (15 jaar en uit Utrecht) niet aan meewerken. Hierop werd hij aangehouden. Hij verzette zich, waardoor agenten zich genoodzaakt voelden geweld te gebruiken om hem aan te houden en in de politieauto te krijgen.

Eén van de andere jongens (17 jaar en uit Utrecht), bemoeide zich met de aanhouding en voldeed niet aan het bevel om afstand te houden. Hij kwam dreigend naar agenten toe, die hem met geweld onder controle kregen en ook hem aanhielden en meenamen naar het politiebureau. De twee zitten vast, een nader onderzoek is ingesteld.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).