Een 27-jarige man uit Utrecht heeft een gevangenisstraf van 300 dagen, waarvan 242 dagen voorwaardelijk, gekregen omdat hij voorbereidingen trof om af te reizen naar Afghanistan en zich aan te sluiten bij IS.
De rechter oordeelde vandaag dat de Utrechter voorbereidingshandelen heeft getroffen om zich aan te sluiten bij een terroristische organisatie. Zo had hij contact met aanhangers van IS en kocht hij een vliegticket naar Teheran. De man had zijn koffer al gepakt en ook een groot geldbedrag op zak. Hij werd aangehouden op 14 april, nadat zijn vader de politie had ingeschakeld.
De rechter veroordeelde de 27-jarige man tot 300 dagen, waarvan 242 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man hoeft de gevangenis niet meer in omdat hij de 58 dagen al heeft uitgezeten tijdens zijn voorarrest. Wel heeft de rechter bijzondere voorwaarden verbonden aan zijn proeftijd van twee jaar. Zo mag de man in zijn proeftijd niet op luchthavens en bij de Nederlandse landgrenzen komen. Daar wordt hij deze twee jaar op gecontroleerd met behulp van elektronisch toezicht. Ook bepaalde de rechter dat hij behandeld moet worden voor zijn stoornis en in gesprek moet gaan met een islamdeskundige of theoloog.
6 Reacties
ReagerenAch je wilt jezelf lekker aansluiten bij IS, om lekker ongelovigen en moslims te onthoofden en je hebt een stoornis volgens de rechtbank.
Ofwel geen straf dus. Slap weer.
Het is toch godgeklaagd.
Dat soort mensen gewoon weer in de maatschappij laten.
Wat dacht je dat hij dan doet? Zich fijn hier uitleven! De omgekeerde wereld!
Hij wil gaan? GRAAG TOCH.
Em dan nooit meer hier binnen. Opgeruimd staat netjes.
Waarom moet hij praten met een Islamdeskundige of theoloog? Ik dacht dat wij in Nederland scheiding van kerk en staat hadden? Verstandiger lijkt het mij om hem in aanraking te brengen met agnosten, atheisten en wetenschappers. Ik vind deze uitspraak daadwerkelijk beangstigend. Wij wonen niet in een theocratie.
Ik lees:(…) en ook een groot geldbedrag op zak.Dan denk ik, dat hij minimaal een bedrag gelijk aan € 25.000,– ,maar het kan ook zo een ton zijn,bij zich had.Feitelijk had hij €1470,35 bij zich. Dat geeft een heel ander beeld van de man.Hier past rectificatie..
@Bernard Tomlow:
Hij had die € 1.470,35 natuurlijk bij zich om een moestuintje te beginnen in Teheran.
Ja, dat geeft inderdaad een heel ander beeld van de man.