Utrecht wil strenger toezicht houden op zorginstellingen in de stad vanwege signalen dat criminelen steeds vaker actief zijn in de zorgsector. Met een nieuwe aanpak wil de gemeente ervoor zorgen dat zorggeld terechtkomt bij de mensen voor wie het bedoeld is.
Volgens de gemeente leveren veel zorgbedrijven in Utrecht bewust geen of gebrekkige zorg, met als enige doel het innen van zorggeld. Daarom wordt de aanpak aangescherpt.
In de nieuwe plannen stelt de gemeente strengere eisen aan contracten met zorgaanbieders, met duidelijke afspraken over toezicht en handhaving. Utrecht wil de capaciteit voor toezicht ook verdubbelen. Verder wordt een meldpunt opgezet waar inwoners twijfels over zorgaanbieders kunnen melden.
“Met dit uitvoeringsprogramma willen we deze aanbieders steviger aanpakken om de kwaliteit hoog te houden en zorgen we ervoor dat zorggeld wordt uitgegeven aan wie het bedoeld is: mensen die daar recht op hebben”, zegt wethouder Linda Voortman.
Gemeente-overstijgend probleem
De gemeente benadrukt dat ondermijning in de zorgsector een hardnekkig en landelijk probleem is. Daarom pleit Utrecht voor een stevigere aanpak op nationaal niveau.
6 Reacties
ReagerenHet probleem zit dieper. Studenten die met de verkeerde instelling kiezen voor een HBO opleiding als Social Work of HBO om daarna als ZZP’er te gaan cashen met nep hulp en clientele uit eigen kring die meeprofiteren. Dus fraude met PGB’s. Niet zelden gaat men succesvol frauderend door de opleiding heen.
Daar zijn ze echt een paar jaar te laat mee …. dit is al jaren aan de gang, en kost ons als maatschappij miljoenen.
Ik had thuiszorg nodig
Wond op de vreef
Thuiszorg komt 3 keer
Samen half uur
Nota van 769 euro
Heel sluw in de nota verpakt
Werkzaamheden die niet uitgevoerd waren
Douchen aankleden etc
Pure oplichting
Heb het doorgegeven aan fbto
Die zijn er nu mee bezig
Het wemelt van de zorg cowboys in Utrecht
Fbto behandeld alleen oplichting die door cliënten worden aangegeven
De fraude is te massaal
Jaarlijks 10 miljard
Nu begrijpt u hoe het komt waarom de zorgpremie zo snel stijgt
Word hoog tijd want dit schreeuwt al een aanzienlijke tijd om aandacht.
Het heeft wel een jaar of vijf geduurd, maar toch fijn dat de gemeente actie gaat ondernemen om dit tegen te gaan. Ik vraag me trouwens af of de drie broers die hier op de Vleutenseweg zo’n bedrijf hadden inmiddels hebben terugbetaald.
Daarvoor liep een ontnemingsvordering, maar daar hebben we nooit meer iets over gehoord.
https://www.duic.nl/criminaliteit/om-eist-dat-frauderende-broers-uit-utrecht-15-miljoen-euro-terugbetalen/
Nu pas?
Dit speelt al 20 jaar dankzij policor wegkijken, pappen en nathouden en vooral zoethouden door elke bestuurslaag.
Hoeveel weerloze zorgslachtoffers heeft dat hypocriete wegkijken al gemaakt?