Vijf maanden cel geeist tegen man die inreed op verkeersregelaar | De Utrechtse Internet Courant Vijf maanden cel geeist tegen man die inreed op verkeersregelaar | De Utrechtse Internet Courant

Vijf maanden cel geeist tegen man die inreed op verkeersregelaar

Vijf maanden cel geeist tegen man die inreed op verkeersregelaar

Justitie heeft vijf maanden celstraf geëist tegen een automobilist die afgelopen juni in Utrecht inreed op een verkeersregelaar. Op de Graadt van Roggenweg, waar aan de weg werd gewerkt, had de bestuurder geen zin om naar de verkeersregelaar te luisteren en besloot om hem omver te rijden.

De verkeersregelaar belandde op de motorkap en brak zijn enkel. De verdachte ontkende aanvankelijk dat hij op de verkeersregelaar was ingereden. Hij zei dat het slachtoffer zelf op zijn motorkap sprong en dat hij daarna uit schrik het gaspedaal induwde. Filmbeelden wezen echter op een andere oorzaak. De automobilist reed tot twee keer toe in op de verkeersregelaar, die beide keren op de motorkap moest springen om niet geraakt te worden. Volgens getuigen probeerde de automobilist ook nog om hem te slaan.

Het Openbaar Ministerie vindt het extra kwalijk dat het slachtoffer een verkeersregelaar is, omdat die juist aan het werk is voor andermans veiligheid. Ook omdat de verdachte in het verleden vaak zonder rijbewijs heeft gereden, vroeg het OM een zwaardere straf dan normaal. Justitie wil dat de 22-jarige Utrechter vijf maanden gevangenisstraf krijgt, plus vijf maanden voorwaardelijk. De rechtbank doet binnenkort uitspraak.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).