Call of the Mall brengt kunst naar Hoog Catharijne | De Utrechtse Internet Courant Call of the Mall brengt kunst naar Hoog Catharijne | De Utrechtse Internet Courant

Call of the Mall brengt kunst naar Hoog Catharijne

Call of the Mall brengt kunst naar Hoog Catharijne

Kunst en Hoog Catharijne, twee begrippen die ver uit elkaar lijken te staan. Toch is niets minder waar: deze zomer vindt er een heus internationaal kunstfestijn in het Utrechtse winkelcentrum plaats. De kunstmanifestatie Call of the Mall laat nieuwe werken zien van ruim 25 kunstenaars uit zowel binnen- als buitenland.

Het idee achter de tentoonstelling is de alsmaar veranderende wereld: technologisch, snel en ‘veel’ zijn sleutelwoorden. Niet alleen ons sociale leven digitaliseert met social media, ook de manier waarop we winkelen wordt steeds digitaler. Dat merkt een winkelcentrum als Hoog Catharijne maar al te goed. En dat terwijl het ooit als toonbeeld van vooruitstrevendheid werd gezien.

Tijdscapsule

De tentoonstelling behandelt Hoog Catharijne als tijdscapsule en pressurecooker, waarin de grote veranderingen in de buitenwereld zich in het klein afspelen. In de mini-samenleving die Hoog Catharijne is, proberen kunstenaars vat te krijgen op de veranderingen en houden zij ons een spiegel voor.

Niet alleen Hoog Catharijne maar ook Utrecht Centraal Station zal in het teken staan van de kunstmanifestatie. “Kunst in Hoog Catharijne en Utrecht CS moet zich manifesteren op een plaats vol sociale, politieke en culturele betekenissen en spanningen. Het is een plek waar alles om aandacht schreeuwt en iedereen wat anders te doen heeft. Een aantal werken zal direct in het oog springen, zoals Celestial Teapot van Lily van der Stokker en een spectaculaire  ‘touwfontein’ van het Londense vormgeverscollectief Troika.” aldus Stichting Kunst in het Stationsgebied.

Afgesloten plekken

“Andere werken bieden het publiek de kans een kijkje te nemen op gewoonlijk afgesloten plekken als de daken en expeditiekelder. Een nieuwe film van Gabriel Lester is te zien in het Mirliton theater. De tentoonstelling biedt ook een programma van eenmalige performances en voorstellingen. En voor wie na het zien van de kunstwerken zelf aan de slag wil, wordt in samenwerking met het Centraal Museum drie maanden lang een Werkplaats geopend op het Jaarbeursplein.”

Call of the Mall is te zien van 22 juni tot 20 september in winkelcentrum Hoog Catharijne en Utrecht Centraal Station. De tentoonstelling wordt georganiseerd door Stichting Kunst in het Stationsgebied in samenwerking met de Gemeente Utrecht.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).