Pianist Alexander Ullman (1991, Verenigd Koninkrijk) heeft gisteravond in TivoliVredenburg de eerste prijs op het Internationaal Franz Liszt Pianoconcours gewonnen. De Internationale Jury, bij monde van Joop Daalmeijer, maakte tijdens de finale gala-avond van het 11de Liszt Concours de prijzen bekend.
De tweede prijs ging naar Minsoo Hong (1993, Zuid-Korea) en de derde prijs naar Dina Ivanova (1994, Rusland). Het publiek – in de zaal én vanuit huis via de livestream – heeft gestemd op hun favoriet. Ivanova ontving met 43% van de stemmen de Capgemini Publieksprijs.
Selectieproces
In de Grote Zaal van TivoliVredenburg brachten de drie finalisten, samen met het Radio
Filharmonisch Orkest onder leiding van Markus Stenz, hun orkestprogramma ten gehore. De
finale werd live uitgezonden op Radio 4. Na Internationale Selectieronden in New York, Utrecht, Moskou en Tokio in februari van dit jaar mochten veertien deelnemers naar TivoliVredenburg komen om deel te nemen aan de halve finales van 8 tot en met 15 oktober. Vervolgens werden Minsoo Hong, Dina Ivanova en Alexander Ullman gekozen als finalisten.
Naast het prijzengeld van € 50.000,- wacht de winnaars een intensief begeleidingstraject met
onder meer honderden concerten in 35 landen.
Drie jaar
Het Liszt Concours wordt sinds 1986 elke drie jaar in Utrecht gehouden. Het evenement behoort tot één van de meest bekende en prestigieuze muziekconcoursen ter wereld. Het Concours, geheel gewijd aan de pianomuziek van Franz Liszt, staat bekend om zijn professionele en zorgvuldige ondersteuning van jonge musici tussen de 17 en 29 jaar oud.
![](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2017/10/Liszt-Concours-winnaars-2017CAllard-Willemse-1024x683.jpg)
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.