Uit een gisteren verzonden gemeentebericht blijkt dat in 2012 alle bekende festivals en evenementen, waardoor Utrecht dit jaar werd uitgeroepen tot evenementenstad 2011, ook voor 2012 weer op de kalender staan. Opmerkelijk, stelt de gemeente, gezien het feit dat bij tal van culturele instellingen de financiële situatie niet rooskleurig is. In september 2012 is Utrecht, naast Rotterdam en Haarlem ook speelstad voor het EK Honkbal.
Volgend jaar maakt Utrecht zich op voor het bijzondere jaar 2013 waarin de stad 300 jaar Vrede van Utrecht viert. In datzelfde jaar speelt het Europees Jeugd Olympisch Festival zich af binnen de stadsgrenzen en is Utrecht gaststad voor Roze Zaterdag. De gemeente Utrecht probeert, samen met alle betrokkenen, ook volgend jaar haar positie als evenementenstad te behouden. Vanzelfsprekend is daarbij extra aandacht voor de inwoners en met name voor de direct omwonenden van evenementen. In 2011 namen de geluidsklachten aanzienlijk af dankzij de locatieprofielen die de gemeente tegenwoordig ontwikkelt met extra aandacht voor geluidsterkte. Ook worden geluidsprotocollen beter nageleefd door de organisatoren van evenementen en zijn er nieuwe technische mogelijkheden om geluid te leiden. Komend jaar hoopt de gemeente de geluidsoverlast verder terug te dringen.
Om alle evenementen in 2012 straks in goede banen te leiden streeft de gemeente komend jaar naar één loket voor het aanvragen van binnen- en buitenevenementen.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.