Carlo Kip is de winnaar van de juryprijs van het 7e Utrechts Cabaret Festival van afgelopen zaterdag. De persoonlijkheidsprijs ging naar de Belgische Ann Helena Kenis en de publieksprijs werd gewonnen door Janneke Jager.
De kandidaten vormden een mix van gevestigd en aanstormend talent. Uit de voorselectie van 43 kandidaten werden er 6 finalisten uitgeroepen die verder streden om de felbegeerde Cabaret bokalen.
Moeilijke beslissing
Het bleek nog een hele opgave om uit die 6 finalisten een uiteindelijke winnaar te kiezen. “De vijf juryleden gaven allemaal cijfers, bij twee finalisten kwam dat neer op een verschil van slechts een tiende punt voor het eindcijfer”, vertelt organisator Steef Schinkel.
Jurylid en cabaretière Anne-Marie Konincks: “Alle finalisten waren ontzettend goed. Uiteindelijk was het een kwestie van meeste stemmen gelden.” Ondanks het nipte verschil is Kip volgens Konicks een terechte winnaar. “Hij is heel echt, was ontzettend goed voorbereid, heeft een fantastische timing en goed contact met het publiek. Hij maakte een kleine vergissing maar ving dat heel goed op, dat is knap bij zo’n wedstrijd.”
Naast Konincks bestond de jury uit Erwin Lunstroo, Tonny Wagemaker en Hannie Schinkel-Keizer.
Het festival
Het 7e Utrechts Cabaret Festival vond ook dit jaar weer plaats in het monumentale Schiller Theater Place Royale. Het festival werd gepresenteerd door de 17-jarige Isabel Heijne en organisator Steef Schinkel. “Het was weer een fantastische wedstrijd met een heel hoog niveau”, aldus Schinkel.


geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.