CDA: ‘Van subsidies naar leningen voor culturele broedplaatsen’ | De Utrechtse Internet Courant CDA: ‘Van subsidies naar leningen voor culturele broedplaatsen’ | De Utrechtse Internet Courant

CDA: ‘Van subsidies naar leningen voor culturele broedplaatsen’

CDA: ‘Van subsidies naar leningen voor culturele broedplaatsen’

Voor het CDA is het subsidiëren van broedplaatsen geen overheidstaak. Betere afspraken maken met projectontwikkelaars, maar ook veel meer aan de markt overlaten heeft de voorkeur. Uit de verhalen van creatieve broedplaatsen zoals Stortplaats van Dromen en HIK-ontwerpers blijkt dat het lastig is om een lening bij de bank te krijgen, omdat je net als andere ondernemers in één keer met veel geld en garanties op de proppen moet komen. In die gevallen ziet het CDA wel een belangrijke rol voor de gemeente weggelegd.

Woordvoerder cultuur Chantal Hakbijl licht toe: ‘We zien dat er gelukkig nog steeds kunstenaars en ondernemers zijn die zonder, of met zo min mogelijk subsidie, een broedplaats beginnen, maar in het begin moeite hebben om de financiering rond te krijgen. Daarom zijn we verheugd dat de wethouder op ons verzoek gaat bekijken of er een leenstelsel (revolving fund) kan worden opgezet voor creatieve broedplaatsen. Zo krijgen startende ondernemers in Utrecht een kans en geven we daarmee een impuls aan de economie.’

Het CDA voorstel maakt onderdeel uit van de tegenbegroting die de partij indient bij de bespreking van de gemeentelijke begroting op 3 november. De CDA-fractie zal dan structureel andere keuzes dan de collegepartijen voorleggen, namelijk verlaging van lasten, ondersteuning van de Utrechtse economie en een impuls voor de woningmarkt. De tegenbegroting is vanaf 2 november op de CDA website te vinden.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).