COPPERSKY en My Blue Van grote winnaars van 3voor12/Utrecht Awards 2013 | De Utrechtse Internet Courant COPPERSKY en My Blue Van grote winnaars van 3voor12/Utrecht Awards 2013 | De Utrechtse Internet Courant

COPPERSKY en My Blue Van grote winnaars van 3voor12/Utrecht Awards 2013

COPPERSKY en My Blue Van grote winnaars van 3voor12/Utrecht Awards 2013

Indierockband COPPERSKY heeft de 3voor12/Utrecht prijs voor Meest Veelbelovende Act gewonnen, afgelopen weekend in de EKKO. Maar ook bluesband My Blue Van viel in de prijzen, zij gingen maar liefst met twee awards naar huis: Beste Utrechtse video en Beste Utrechtse live-act.

Meest Veelbelovende Act

COPPERSKY liet singer-songwriters Sofie Letitre en The T.S. Eliot Appreciation Society achter zich. De jury, bestaande uit Ingmar Griffioen (3voor12), Pien Feith (muzikante en muziekprogrammeur Tweetakt) en Joris van Welsen (boeker Earth Beat en programmeur Grasnapolsky): “Deze act gaat al even mee maar heeft met de laatste release een opmerkelijke stap van een popgeluid naar een moderner geluid gemaakt, dat nog wel iets meer eigenheid mag krijgen. De releaseshow heeft een behoorlijke buzz gecreëerd en ervoor gezorgd dat mensen de act nu gaan tippen. Wanneer je er niet bij was heb je door de goede verhalen alsnog spijt. Volgens de jury kan deze act er in slagen om de buzz in het komende jaar ook buiten Utrecht te verzilveren.”

Het publiek koos echter voor een andere “Meest Veelbelovende Act”. Zij konden via een online poll stemmen en kozen voor singer-songwriter Sofie Letitre.

Beste Utrechtse video en live-act

De prijs voor Beste Utrechtse video ging naar My Blue Van, voor de videoclip van het nummer Bumpy Road. De jury: “Deze clip klopt mooi bij de tekst en muziek van het nummer. De art direction en casting zijn goed gedaan. Dit is de clip die het meest dwong om door te kijken naar wat er zou gebeuren en de verrassende wending aan het eind is ook wat deze clip bijzonder maakt.”

http://youtu.be/K8iZ4xvPzJo

De Utrechtse bluesband ontving daarnaast ook de prijs voor beste Utrechtse live-act. “Deze act is erg overtuigend. De band speelt volledig in dienst van de sterke frontman die zowel een bluesy als souvolle kant in zijn stem heeft. Volgens de jury is dit een act die breed publiek kan aanspreken, ook als ze de band nog niet kennen”, aldus de jury.

Alle prijzen op een rij

Beste Utrechtse video: My Blue Van – Bumpy Road
Beste Utrechtse album: Eefje de Visser – Het Is
Beste Utrechtse live-act: My Blue Van
Beste Utrechtse initiatief: Snowstar Records
Publieksprijs: Sofie Letitre

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).