Je kon al een aantal weken een kijkje nemen bij DOMunder, maar ook vanuit de luie stoel is de geschiedenis van het Domplein nu te ontdekken. DOMunder ontwikkelde de i-Pad app ‘Tijdreis 2000 jaar Domplein in Utrecht’, een virtuele tijdreis vanaf de Romeinse tijd, door de middeleeuwen tot aan het heden.
De geschiedenis van het Domplein is voor de app in vijf delen opgeknipt. Vanaf de Romeinse tijd reis je naar de eerste christelijke kerken, om vervolgens door de reizen naar machtige bisschoppelijke burcht en de indrukwekkende gotische Domkerk. De reis eindigt in het heden.
De 3D-modellen van de kerk kun je ronddraaien en vanuit alle hoeken bekijken. Ook kun je op het Domplein gaan staan en een rondje van 360 graden draaien om het hele plein te bekijken. Naast deze virtuele snufjes zijn er artikelen met tekeningen, foto’s en video’s te bekijken.
DOMunder is op 7 juni geopend. Het ondergrondse publiekscentrum maakt de verhalen van 2000 jaar Nederlandse geschiedenis die onder het Domplein verborgen liggen zichtbaar en beleefbaar maken.



4 Reacties
ReagerenErg mooi, meteen gekocht!
Leuk, nu nog zo’n dure iPad kopen…
Toch snap ik het niet. Alle nieuwe openbare gebouwen moeten toegankelijk zijn. Toch zeker als het ook cultuur en onderwijs betreft. Wie heeft hier nu weer een steek laten vallen. Op de site staat: Helaas is DOMunder niet geschikt voor minder-validen. En daar moet je het dan maar weer mee doen. Ach ja natuurlijk, ik vergeet heel die app. Hebben de bezitters van een dure tablet even mazzel.
een leuke app die heel veel informatie geeft en het met tekst en beeld heel duidelijk maakt hoe het in de 5 beschreven periodes moet zijn geweest.
Een zeer instructieve app voor een appel en een ei