Festival Oude Muziek 2025 van start in Utrecht: van museumstukken tot muziek in de wijk Festival Oude Muziek 2025 van start in Utrecht: van museumstukken tot muziek in de wijk

Festival Oude Muziek 2025 van start in Utrecht: van museumstukken tot muziek in de wijk

Festival Oude Muziek 2025 van start in Utrecht: van museumstukken tot muziek in de wijk
Foto: Foppe Schut
Vrijdag 29 augustus gaat het Festival Oude Muziek van start in Utrecht. Tien dagen lang klinkt er op 47 plekken in de stad muziek uit vervlogen eeuwen. Met 370 evenementen is het festival het grootste in zijn soort ter wereld.

Vrijdag 29 augustus gaat het Festival Oude Muziek van start in Utrecht. Tien dagen lang klinkt er op 47 plekken in de stad muziek uit vervlogen eeuwen. Met 370 evenementen is het festival het grootste in zijn soort ter wereld.

Het thema van dit jaar is Museumkunst?. Centraal staat de vraag of je muziek kunt bewaren zoals schilderijen in een museum, of dat muziek pas écht bestaat als het wordt uitgevoerd.

Grote namen en jonge talenten

De aftrap vindt plaats in de Grote Zaal van TivoliVredenburg, waar het Ensemble Hemiolia samen met studenten van het Conservatorium van Amsterdam een feestelijke concerti grossi van Corelli speelt. Daarbij zijn ruim 150 jonge Ambassadors of Early Music aanwezig. Ook tachtig bezoekers die dankzij donaties via De Toegift een kaartje kregen, schuiven aan.

Het programma leest verder als een eregalerij van oude muziek. Zo klinkt Purcells Dido and Aeneas door Le Poème Harmonique, Monteverdi’s L’Orfeo door resident La Fonte Musica en Vivaldi’s Vier Jaargetijden op draailier door Ensemble Danguy. Bekende namen als L’Arpeggiata, Stile Antico en Philippe Jaroussky maken hun opwachting, maar ook jonge musici krijgen de kans om zich te laten horen.

Muziek in buurthuizen en op wielen

Het festival speelt zich niet alleen in de concertzalen af. Met de gratis toegankelijke Fringe-concerten zijn er optredens in buurthuizen, cafés en asielzoekerscentra. Bovendien rijdt er dagelijks een Concert Camper door de stad: een miniconcertzaal op wielen die op verschillende plekken neerstrijkt.

Op vrijdag 5 september verandert de wijk Zuilen zelfs in een klein festivalterrein. In samenwerking met ZIMIHC en Muziek in de Wijk wordt daar een buurteditie van het Festival Oude Muziek georganiseerd.

3 Reacties

Reageren
  1. Maartensbrug

    En vergeet niet, de klokkenestafette, georganiseerd door het Utrechts Klokkenluiders Gilde, startend bij de Domtoren op 30 zaterdag augustus om 12:00 uur.

  2. Willem

    Help! De stad wordt weer belaagd door hele hordes bejaarde oude muziek-liefhebbers.

  3. OokEenWillem

    Al die bejaarden die op hun fatbikes naar hun volgende concertlocatie scheuren. Genadeloos door het overige verkeer crossen, om maar geen noot te missen, een spoor van verwarring achter zich latende. En dat allemaal zonder helm te dragen. Want anders komt hun grijze haar in de war.
    Moest verboden worden, dat Festival Oude Muziek.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).